“Зеленський назвав його слова помилкою”: Макрон заявив, що український президент готовий іти на діалог із сепаратистами

Президент України Володимир Зеленський дав зрозуміти, що готовий вести переговори із сепаратистами для завершення війни на Донбасі, заявив французький глава держави Еммануель Макрон на пресконференції в Парижі 17 червня, передає кореспондент видання “Гордон“.

“Президент України хоче, дав знак зі свого боку, що він готовий іти на припинення вогню і готовий до діалогу із сепаратистами, готовий до нових параметрів переговорів. І ми маємо підтримати цю динаміку”, – заявив він.

Читайте також: “Під військові почесті”: Зеленський прибув на зустріч з Макроном

Зеленський це заперечує.

“Тут є невелика помилка – ми не готові на діалог із сепаратистами. Саме так я почув переклад. Ми готові діяти в мінському форматі, припинити вогонь. І я не раз це декларував”, – заявив він.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.

12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконанню Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.

5 червня в Мінську відбувся черговий етап переговорів з урегулювання ситуації на Донбасі.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.