Законопроєкт підтримано! В Раді проголосували за відміну сезонного переходу часу. Цієї весни українцям ще точно доведеться переводити стрілки на годину уперед

У Верховній Раді України 277 голосами підтримали в першому читанні законопроєкт, який відміняє обов’язковий сезонний перехід часу.

Ініціатором документу виступив заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук, який запевняє – переведення стрілок годинників не повинно завдавати шкоди громадянам, передає Obozrevatel.

За яким часом жити?

Документ передбачає, що в Україні житимуть за київським часом, включаючи тимчасово окуповані території. Перехід на літній та зимовий час, до якого українці звикли з 1981 року, здійснюватися не буде. Обчислення суднового часу в морі буде проводитися за міжнародною системою годинних поясів.

Чому годинники пропонують не переводити?

“Відповідно до всіх досліджень, які проводилися в Україні і за її межами, сезонне переведення стрілок годинника негативно сказується на здоров’ї людини, яке відповідно до Конституції є вищою соціальною цінністю…На моє звернення до всіх академій і міністерств було підтверджено, що жодних розрахунків, які би давали можливість і підстави стверджувати, що це призводить до якоїсь економії не проводились ні в Україні ні за її межами”, – сказав Стефанчук.

Додамо, що ВРУ ухвалила законопроєкт у першому читанні. Навіть якщо найближчим часом його ухвалять в цілому, передбачається, що він набере чинності лише через три місяці з моменту його офіційного оприлюднення. Тому, цієї весни українцям ще точно доведеться переводити стрілки на годину уперед. В цей час парламентарі доопрацьовуватимуть документ.

У Раді вже були спроби відмінити переведення годинників. У 2011 році парламентарі проголосували за перехід на постійний “літній час”, але після невдоволення жителів західної частини країни документ відмінили. Пізніше про скасування переведення годинників взялися в Європарламенті і в Україні про таку ініціативу заговорили знову.