Загроза вторгнення Росії в Україну в 2021 році серйозно зростає: названо три причини

У новому 2021 році для України буде підвищена загроза агресії Росіїу зв’язку з ослабленням головних наших союзників – країн Євросоюзу і США, а також президенту РФ Володимиру Путіну знову може знадобитися “переможна” військова кампанія в Україні.

Про це розповів військовий експерт Олександр Коваленко, передає “Сьогодні“.

Ослаблення західних партнерів України

Пандемія коронавірусу сильно вдарила по Європейському Союзу, і Росія на цьому тлі посилила інформаційні атаки щодо підриву західного способу життя і нібито нездатності Європи впоратися з викликом. А США опинилися у глибокій кризі на початку 2021 року через події, пов’язані з атакою Капітолію, і можливим імпічментом Трампу.

“Генерація внутрішніх і зовнішніх проблем у країнах основних прихильників України створює небезпечний прецедент значної затримки відповідної реакції на непередбачувані дії РФ стосовно України”, – говорить Коваленко.

Через внутрішню боротьбу в РФ Путін може вдарити по Україні

Найближчі соратники господаря Кремля розгорнули масштабний бій за першість при неминучому транзиті влади. Внутрішнє протистояння між силовими відомствами за владу в країні може послужити приводом для відволікання суспільної уваги новою гарячою точкою. І стати цією гарячою точкою найбільші шанси має Україна.

Проблеми є і всередині України

В Україні політична криза підсилена внутрішнім протистоянням між політичними силами. При цьому йдеться не стільки про протистояння з відверто проросійськими силами, а про протистояння в режимі всі проти всіх. Такий комплекс чинників може значно зменшити обороноздатність країни і своєчасність адекватних відповідей на загрози з боку Росії.

“У 2021 році Україна входить у ретроградну фазу підвищеної небезпеки. Мабуть, у більш небезпечному становищі країна востаннє була в період найбільш активних бойових дій в 2014-2015 роках… Росія цілком може реалізувати один із агресивних сценаріїв відносно України – від створення передумов для розколу всередині одного з регіонів, аж до локальної інтервенції”, – резюмував експерт.