За кордоном на мене кажуть, що я фашист.. Бо я допомагаю українській армії.. Я патріот! Фашизм – це коли за гроші йдуть в сусідню державу вбивати

Український легіонер іспанського Альбасете Роман Зозуля пояснив, чому фанати Райо називають його нацистом та фашистом і розповів історію конфлікту.

“Коли я підписав контракт з Райо, вони наполягали, що не хочуть, щоб я там грав. Для них я був фашистом. Це було вперше, коли мене називали фашистом. Коли я запитав, чому мене так називають, вони відповіли, що я допомагаю моїй армії, моїй країні, а вони допомагають іншій армії. Шестеро фанатів Райо воювали на іншому боці, не за мою країну, а за іншу ” — сказав футболіст.

Зозуля також розповів про діяльність своєї волонтерської організації “Народна армія”, якій іспанські фанати закидають нацистські настрої.

“Коли в моїй країні почалася війна, у нас не було армії. Люди, які зібралися, намагалися допомогти армії. Наш фонд ніколи не купував зброю чи знаряддя для бойових дій, купували автомобілі швидкої допомоги, їжу, одяг… Я вважаю, що допомагати своїй країні та бути патріотом — це не злочин.”— додав українець.

Стосовно своїх поглядів Роман підкреслив, що у виборі друзів не зважає на колір шкіри чи національність. А ігровий номер 18, який вважається кодовим числом нацистів, йому дістався випадково.