“Вони душитимуть росіян”: Лавров вибухнув публічними погрозами Україні

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що завдяки рішенню президента РФ Володимира Путіна росіян в Україні ставатиме все більше і більше, пише Обозреватель.

При цьому пролунала “небезпечна” фраза про “захист співвітчизників”. “Якщо захист російськомовних, російської культури, мови є політикою, то в такому разі ми від цієї політики нікуди піти не можемо. Так само як навряд чи європейці і американці можуть перестати захищати права своїх співвітчизників, які опинилися під загрозою. Тим більше у даному разі це мільйони наших співвітчизників. Вони громадяни України, але багато хто з них — громадяни Росії. Їх буде більше, враховуючи ухвалене рішення, оформлене указом президента”, — сказав Лавров у інтерв’ю РБК.

Російський чиновник стверджує, що Кремль нібито зацікавлений у тому, щоб Україна була державою з народним господарством, яке розвивається, як було заведено говорити.

Читайте також: Кучма зробив скандальну пропозицію щодо Донбасу: подробиці

“Але влада у Києві каже, що вони душитимуть росіян, причому не просто говорить, а ухвалює закони — про освіту, про українську як державну мову, скасовують законодавчі акти, які забезпечували права російськомовних та інших національних меншин. До речі, ці права закріплені у Конституції”, — обурився Лавров.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін підписав указ, який дозволяє жителям окремих районів Донецької та Луганської областей отримувати громадянство Росії.

Україна у відповідь звернулася до Радбезу ООН, оскільки рішення Росії порушує Мінські домовленості.

Кабінет міністрів також визнав недійсними паспорти Росії, які видаються на окупованому Донбасі за указом президента РФ Володимира Путіна.

Крім того, Кабмін внесе чиновників Російської Федерації, які причетні до видачі паспортів жителям “ДНР” і “ЛНР”, до санкційного списку.

Українців, які отримали російське громадянство, можуть позбавити соціальних виплат і пенсій.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.