В Україні запустили одну з найбільших в Європі сонячних електростанцій (фото, відео)

У Нікопольському районі, в селі Старозаводське, ввели в експлуатацію найбільшу в Україні сонячну електростанцію. Вона входить в трійку найбільших СЕС в Європі.

Електростанцію побудували за рахунок коштів інвесторів – української ДТЕК і китайської СМЕС, а над її створенням трудилися 1600 експертів з України та Китаю, – повідомляє Інформатор.

Сонячна електростанція під Нікополем розташувалася на території площею 500 гектарів. Для порівняння – це приблизно 560 футбольних полів. Проектна потужність СЕС становить 200 МВт на рік, що дозволяє повністю забезпечити електроенергією 140 тисяч домогосподарств одночасно.

Читайте також: В Україні розглядають можливість будівництва власного космодрому: названо місце будівництва

Для генерації електроенергії СЕС споживає тільки сонячне світло, а це значить, що що її введення в експлуатацію, наприклад, зможе замінити роботу одного енергоблоку великої теплової електростанції, припустимо, такий, як Придніпровська ТЕС. Це – скорочення викидів пилу та вуглекислого газу на сотні тисяч тонн в рік. Крім цього, на Нікопольської сонячної електростанції створили 30 робочих місць для персоналу, а податкові відрахування станції складуть сотні мільйонів гривень на рік.

“Зроблено величезний крок в енергонезалежності нашої країни, в захисті навколишнього середовища, в майбутньому енергетики в цілому. Зроблені найбільші інвестиції в енергетичну галузь за останні 5 років – 216 мільйонів євро, з яких 134 мільйони внесли китайські партнери. Це говорить про те, що ДТЕК впевнено рухається вперед “, – сказав генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко.

Один з основних партнерів і підрядників компанії ДТЕК при будівництві сонячних електростанцій – МСК “Синергія”, яка є лідером в будівництві промислових СЕС і входить до Європейського енергетичний кластер. Під час будівництва Нікопольської СЕС саме ця компанія монтувала інверторні підстанції, прокладала кабелі і проводила електротехнічні випробування станції. Всього було змонтовано і випробувано 80 інверторних підстанцій, прокладено і випробувано понад 40 км кабелів зшитого поліетилену.

Читайте також: У США успішно протестували двигун українсько-американської космічної ракети: Вражаюче відео

Як розповів співзасновник МСК «Синергія» Володимир Кошель, компанії вдалося стати підрядником завдяки професіоналізму співробітників, досвіду компанії і ціновій політиці.

“У нашій компанії комплексний підхід до реалізації проектів. Це – не тільки будівництво, але також налагодження і випробування обладнання, ми знаємо і вміємо це робити, тому що у нас є величезний досвід в даному виді робіт “, – зазначив Володимир Кошель.

Співзасновник МСК «Синергія» Сергій Тарковський зазначив, що терміни виконання робіт були стислими – за 3 місяці підряднику потрібно було змонтувати 40 км кабельних ліній і провести пуско-налагоджувальні роботи. Не стали на заваді і погодні умови – роботи вдалося успішно виконати, незважаючи на дощову погоду.

Читайте також: Ілон Маск: Україна зіграла провідну роль в розвитку космонавтики СРСР

Директор МСК “Синергія” Батир Азімов розповів, як компанії вдається бути лідером з будівництва сонячних електростанцій в Україні.

“Ми не женемося за одноразової вигодою, а намагаємося знаходити з нашими замовниками модель, в якій ми спільно зможемо розвиватися і в майбутньому. Ми не женемося за сьогоднішнім днем, ми дивимося вперед. Так, бути лідером – нелегке завдання, ринок зростає, конкуренція розвивається стрімко. Але ми нарощуємо штат, розвиваємо матеріально-технічну базу, намагаємося застосовувати найпередовіші технології, які є в галузі “, – підкреслив він.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.