Українці зможуть знімати готівку без банкоматів: як буде працювати послуга

В Україні з 1 серпня 2020 року зняти готівку з банківської карти можна буде просто на касі супермаркету. З вівторка, 9 червня, послуга вже стала доступною для клієнтів ПриватБанку.

Рішення передбачене постановою Нацбанку від 7 травня 2020 року (№ 59), яка набула чинності з 25 травня 2020 року передає Обозреватель.

У Національному банку вже пояснили, що йдеться про отримання “живих” грошей у касах торговельних підприємств, а також підприємств сфери громадського харчування та послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Також із 1 липня 2020 року буде розширено можливості бізнесу з переказу гривневої готівки через фінустанови, які отримали ліцензію НБУ на такі операції.

Як можна зняти гроші без банкомату

Поки що в Україні таку послугу запустив лише один банк – ПриватБанк.

Скористатися послугою “Гроші на касі” можуть власники будь-якої дебетової карти ПриватБанку – зарплатної, студентської, соціальної.

Як працює послуга?

На касі покупцеві необхідно лише оплатити товар банківською картою і повідомити касиру про бажання зняти готівку. Максимальна сума видачі готівки на одну транзакцію становить 500 грн, незалежно від вартості покупки. Підтвердження такої операції на касі супроводжується введенням PIN-коду банківської картки користувача.

Як наголошують в банку, тепер українцям можна не стояти у довгих чергах до банкомату, а паралельно з покупками знімати готівку.

Сьогодні отримати готівку з картки ПриватБанку можна в POS-терміналах 65 тис. українських торгових точок, підключених до сервісу “Гроші на касі”. Надалі новий сервіс охоплюватиме ширшу мережу.