Українська казна спорожніла до тривожного рівня: експерт пояснив причини

На Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) станом на 1 лютого 2020 року залишилося 12,07 мільярда гривень. За місяць залишки коштів скоротилися на 5,5 мільярда гривень або на 31%. Про це повідомляє Державна казначейська служба України.

У той же час, за даними Держказначейства, рік тому коштів на ЄКР було ще менше – 11,93 мільярда гривень. Залишки коштів на ЄКР на 1 січня поточного року становили 17,55 млрд грн, що в три рази менше, ніж на 1 грудня 2019 року передає InfoResist.

Мінімальний залишок коштів на ЄКР у 2019 році становив 8,196 млрд гривень (станом на 1 березня), а максимальний – 61,83 млрд гривень – на 1 вересня.

Ексміністр економіки України Віктор Суслов, коментуючи InfoResist скорочення коштів у скарбниці уряду, зазначив, що українська економіка переживає не кращі часи, в тому числі і внаслідок помилкової макроекономічної політики.

“Відомо, що ось ця штучна ревальвація гривні, яка була проведена у другій половині 2019 року, призвела до значного недонадходження коштів від податків імпорту в бюджет. Призвела до потужного удару по промисловим підприємствам, призвела до того, що скоротилися обсяги виробництва промисловості. В цілому за рік там в районі 2%. На кінець року, якщо вважати по місяцю, то там навіть на 8%. Ну і бюджетна криза почалася виразно ще з грудня 2019 року. Ми знаємо, що уряд був змушений скоротити витрати, обмежити фінансування виконання бюджету по ряду статей”, – сказав він.

Крім того, зазначив експерт, не виплатили у повному обсязі і затримали відшкодування податку на додану вартість на мільярди.

“Ці проблеми перейшли на січень, коли вже почали виплачувати. Хоча в січні тенденцію до посилення гривні переламали і сталася навіть деяка девальвація, але тим не менш, ситуація не виправлена. Тому проблеми є, в тому числі і з наповненням бюджету. Бюджетна криза нікуди не поділася, вона буде розвиватися і далі. Але, я думаю, це одна з причин теми щодо необхідності зміни міністрів економічного блоку, можливо, міністра фінансів і міністра економіки. Хтось повинен нести відповідальність за всю цю хибну економічну, фінансову політику”, – резюмував Суслов.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.