У Нацбанку розповіли, що буде з курсом долара після карантину

У Національному банку України не очікують різких коливань курсу гривні щодо долара після закінчення карантину.

Про це в інтерв’ю ВВС сказав очільник НБУ Яків Смолій передає Громадське. Він вважає, що після карантину українці «не побіжать купувати долари».

Смолій зазначає, що наразі банки мають можливість обмінювати валюту онлайн, відтак під час карантину клієнти, які мали безготівкову гривню, могли поміняти її на безготівковий долар. Готівка ж була доступна для обміну у банківських відділеннях, які не закривалися.

«Так що населення мало змогу обміняти гроші, коли хотіло», — зазначив Смолій і додав, що в першу чергу після карантину люди почнуть витрачати гроші, які в них ще є.

«Є певний відкладений попит. Хоча попит буде залишатися ще досить пригніченим, ми більше очікуємо на певне збільшення споживання, якщо порівняти з карантином, а не на збільшення валютних накопичень чи валютних операцій», — каже очільник Нацбанку.

Також він запевнив, що НБУ вміє справлятися з коливанням курсу і нагадав, що під час певного ажіотажу на валюту у березні Нацбанк продав понад 2 млрд доларів, щоб стримати його.

«Сьогодні курс навіть трохи укріпився, і ми викуповуємо долари на ринку в міжнародні резерви… Ми вміємо працювати з ринком так, щоб не було різких коливань, якщо вони раптом почнуться», — розповів Смолій.