У Київській області ТЕС спалювала радіоактивну деревину з Чорнобильської зони

Одне з товариств Іванківського району закуповувало радіоактивний ліс, який перевищував норму із забруднення.

У Київській області одне з товариств Іванківського району закуповувало радіоактивний ліс із Чорнобильської зони, а далі цю деревину використовували як паливо на теплоелектростанції. Про це йдеться на сайті ГУ Нацполіції Київської області.

Деревина із Чорнобильської зони на предмет забруднення радіонуклідами перевищує встановлені норми.

Працівники слідчого управління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 241 (“Забруднення атмосферного повітря”) Кримінального кодексу України.

За попередньою інформацією, в діях посадових осіб Іванківської теплоелектростанції можливі порушення нормативно-правових актів, низки законів, таких як “Про відходи”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, “Про охорону довкілля”.

У межах кримінального провадження слідчі поліції спільно з представниками інших відомств провели огляд місця події, під час якого було вилучено зразки сировини, промислових відходів та ґрунту.

Зазначимо, що в Чорнобильській зоні відчуження налічується 260 тис. га землі, велика частина цієї території вкрита лісами. Вирубування та продаж цього лісу – це прибутковий бізнес, але не завжди законний. На території зони дозволено тільки санітарне вирубування лісу.