“Це виглядає як ляпас, потрібно перепросити”: Клімкін відреагував на скандал з Уруським і Кадировим

Зустрічі віцепрем’єр-міністра України – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського з главою Чечні Рамзаном Кадировим можна було уникнути. Завжди є можливість сказати організаторам, що протокол є неприйнятним і змінити порядок розміщення учасників заходу.

Про це в ексклюзивному коментарі заявив колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає Obozrevatel. Він також нагадав про ситуацію, коли тодішнього очільника України Леоніда Кучму не хотіли бачити поруч з американським президентом і змінили англійську абетку на французьку, щоб вони не сиділи поряд.

“Це проблема не з нашими партнерами в Об’єднаних Арабських Еміратах, це проблема з нами. Під час різних міжнародних заходів, коли необхідно посадити когось поряд, то ми ж завжди намагаємося зробити так, щоб не опинитися поруч із РФ. На жаль, ми не можемо усунути росіян із міжнародних організацій з огляду на наявні міжнародні статути і правила, але завжди можна сказати господарям, що цей протокол для нас неприйнятний. Араби до цього завжди дослуховуються. У них гостинність і розуміння таких деталей доведено до ідеалу. Тому вони завжди знають, як це виправити, і я ніколи не повірю, що цього не можна було уникнути”, – сказав Клімкін.

Ексміністр вважає, що поведінка Уруського в цьому випадку є неприйнятною, адже він впізнав Кадирова і продовжив йти поряд із ним, а потім списав усе на протокол.

“Тому, коли на такому заході представник України опиняється поруч із такою особою, не будемо називати, і посилається на протокол, то це схоже на ляпас. Потрібно не посилатися на протокол, а попросити вибачення в українців за те, що сталося… У протоколі може бути все що завгодно, а політик несе відповідальність, він працює на країну, яка перебуває у війні з Російською Федерацією. І тут, якщо говорити про протокол, то коли він це з’ясував і продовжує іти поряд, для мене це неприйнятна історія”, – зазначив колишній глава МЗС.

Прокоментував він також і реакцію прем’єра України Дениса Шмигаля на подію. На думку Клімкіна, так він намагався скинути відповідальність із себе на Уруського.

“Щодо того, що прем’єр-міністр України написав про це у своєму Facebook, то я вважаю, що це видається щонайменше сумно, коли таке трапляється, а хтось намагається скинути із себе відповідальність і у Facebook питає свого віцепрем’єра, щоб той пояснив власну поведінку, хоча насправді є телефон і є повноваження. Є політична відповідальність, яку треба демонструвати і спілкуватися відповідним чином. Цей фейсбучний пасаж демонструє величезну проблему”, – сказав Клімкін.