“Це європейські правила ринку”: Гончарук пояснив, чому українці отримали дві платіжки за газ

У січні українці отримали не одну, а дві платіжки – окремо за газ і окремо за його транспортування.

Плата за транспортування газу завжди існувала, просто раніше вона входила в загальний тариф. Про це повідомив прем’єр Олексій Гончарук на своєму Telegram-каналі передає Корреспондент.

Зараз, за ​​його словами, оплату транспортування відокремили, щоб у разі необхідності була можливість вільно змінювати постачальника. А це – європейські правила ринку і боротьба з монополіями, заявив Гончарук.

“Не дивлячись на поділ тарифу на дві частини, сукупна вартість двох платіжок (на газ і транспортування), які надійшли українцям в січні, усе одно менші, ніж у минулому році в одній платіжці”, – написав прем’єр.

Він нагадав, що в грудні вартість платіжок перерахували у 21 області України, знизивши її до 30%. Також анонсував, що в лютому Міністерство соціальної політики автоматично нарахує субсидії і пільги за відокремленою послугою з розподілу природного газу за січень і лютий 2020 року.

“Також оплата платіжок за транспортування газу тим українцям, які газ не використовують, буде мінімальна. Наприклад, вартість розподілу газу на приготування їжі становитиме 2,8 грн. Уряд звернеться до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), з пропозицією затвердити мінімальну оплату за відсутності споживання газу”, – повідомив він.

Уряд запропонує забезпечити одночасне надходження цих двох платіжок, щоб українцям було зручніше платити за спожиті послуги.

Нагадаємо, із січня українці почали отримувати платіжки з послугою з доставки газу. Чеки принесли відразу за два місяці: за січень і лютий 2020 року.

Пізніше регулятор пояснив окрему платіжку за газ. Зазначалося, що отримання двох платіжок за газ не збільшує суму послуг, які надавалися і раніше.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.