“Тобі пі**ець, х**сос!” Коломойський на матчі погрожував судді через програш команди його сина

1 грудня в Дніпрі відбувся баскетбольний матч між місцевим однойменним клубом і столичним Київ-Баскет — після того як дніпровська команда, за яку грає син олігарха Ігоря Коломойського Григорій, почала відставати за очками, бізнесмен виступив з погрозами на адресу судді.

Про це повідомляє НВ.

Після чого Коломойський почав погрожувати судді?

Після закінчення другої чверті гри баскетбольних команд Дніпро і Київ-Баскет до старшого судді матчу Андрія Бабика, згідно з його звітом, опублікованим Федерацією баскетболу України, по дорозі до суддівської кімнати до нього підійшли троє осіб з погрозами: олігарх Ігор Коломойський, президент БК Дніпро Валерій Кондратьєв і віце-президент клубу Валерій Гуляєв.

В ході матчу БК Дніпро кілька разів виривався вперед, а потім втрачав лідерство — у підсумку гра завершилася з рахунком 75 — 78 на користь команди Київ-Баскет.

Виходячи з доповідної Бабика, спрямованої директору ЧУ з баскетболу Ларисі Шабановій, яку опублікувало видання Страна, спочатку до арбітра підійшов Кондратьєв з погрозами щодо того, що суддя «більше ніколи не приїде» до Дніпра: «Ти, чорт, сьогодні ти звідси не виїдеш. Ти що, дух втратив, в Дніпро більше ніколи не приїдеш. Я тобі, с*ка, влаштую. Тобі пі**ець буде. Ти що коїш, урод!?».

Після цього, за свідченнями судді, до погроз приєднався Коломойський: «Ти, х**ло, ти що твориш, бл**ь?! Тобі пі**ець, ху**ос, буде — ти зрозумів мене!?». 19-річний син Коломойського, Григорій, переїхав до Дніпра з США, де грав за баскетбольний клуб Vikings Клівлендського університету, в вересні 2019 року. У Дніпрі він почав виступати за місцевий однойменний баскетбольний клуб.

Після слів Коломойського до образ перейшов віце-президент клубу Гуляєв, який чув розмову з олігархом і зустрів арбітра в технічному коридорі: «Ти дограєшся, під*р, що тебе знайдемо всюди — і тобі буде пі**ець. Ми тебе знайдемо і ви***мо».

За словами судді Андрія Бабика, свідками всіх погроз з боку Кондратьєва, Коломойського і Гуляєва були два його колеги-арбітра. Водночас «охорона знаходилася осторонь», стверджує Бабик.

Як відреагувала Федерація баскетболу України?

4 грудня в ФБУ повідомили, що через інцидент з суддею Бабиком на баскетбольний клуб Дніпро накладені штрафні санкції, а його президент Валерій Кондратьєв відсторонений від матчів на дві гри.

До цього у відповідь на запит Департаменту організації та проведення змагань Федерації баскетболу України до клубу Дніпро його директор Юрій Продан заявляв, що Кондратьєв не погрожував і не залякував суддю.

Також в офіційному листі той попросив не називати олігарха Ігоря Коломойського, чий син Григорій грає за цей клуб, уболівальником їхньої команди.

«БК Дніпро не було зафіксовано жодних погроз та залякувань судді, який обслуговував гру, з боку глядачів Коломойського І.В. та Гуляєва В.В. Ніяких доказів протилежного клубу, в тому числі від Департаменту організації та проведення змагань ФБУ, не надходило. Додатково просимо не використовувати у відношенні глядачів Коломойського І.В. та Гуляєва В.В. термін „вболівальники БК Дніпро“, оскільки такий статус даних осіб нічим не підтверджений», — повідомляється в листі.

Водночас арбітр Андрій Бабик у відповіді Дніпра називається «упередженим», а правила проведення офіційними представниками клубу, за словами Продана, не порушувалися.

Незважаючи на це, Директорат ФБУ постановив оштрафувати БК Дніпро на суму 52 тисячі гривень і відсторонити президента команди Кондратьєва від двох ігор.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.