”Танки у відпустці”: Росія висунула нахабний ультиматум щодо Донбасу

Одразу після того, як безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував на Донбасі присутність російської зброї (зенітно-ракетного комплексу “Оса”), Міністерство закордонних справ Росії зажадало, щоб спостерігачі узгоджували з терористами “Л/ДНР” маршрути пересування своїх літальних апаратів.

Відповідний ультиматум озвучила офіційний представник МЗС країни-агресора Марія Захарова, повідомляє Обозреватель з посиланням на УНІАН.

“Наскільки нам відомо, СММ ОБСЄ уже вступила в контакт із представниками “ДНР”, які обіцяли посприяти. Треба мати на увазі, що ще 22 жовтня “Л/ДНР” направили в місію ОБСЄ прохання заздалегідь повідомляти їх про маршрути польотів БПЛА ОБСЄ і оснащувати їх проблисковими маячками”, — зазначила вона.

За словами одіозного дипломата, така необхідність виникла у зв’язку з тим, що українські військові нібито дедалі частіше використовують “ударні безпілотники”.

Також Захарова додала, що у МЗС Росії викликає подив спільна заява Німеччини і Франції у зв’язку зі зникненням на сході України безпілотника СММ ОБСЄ, у якому відповідальність за зникнення БПЛА покладено на Росію. Вона зазначила, що автори заяви висунули звинувачення “безпідставно, не дочекавшись результатів розслідування”.

Ситуацію, що склалася, на своїй сторінці у Facebook прокоментував і український журналіст Роман Цимбалюк, який запідозрив Росію у спробі приховати масові поставки зброї для терористів на тимчасово окупований Донбас.

“Варто було місії ОБСЄ красиво зняти чергове прибуття військової техніки з Росії на Донбас, як російське МЗС оголосило, що польоти безпілотників потрібно узгоджувати. Логічно. Москва буде давати такі дозволи до або після пересування російського “гумконвою”, щоб пісня про “громадянську війну” й надалі добре звучала всередині цієї прекрасної країни”, — із сарказмом підкреслив він.

Крім того, він вкотре дорікнув окупантів лицемірством щодо Донбасу і нагадав їм, що саме вони знищують вказаний регіон і його населення, захистом якого прикриваються.

“Російські дипломати-федералісти краще б розповіли, чому між окупованими частинами Луганської та Донецької областей кордон встановили. Зрозуміло, що танки у відпустці кордонів не визнають, для них указ — тільки український ПТРК, але як же місцеві жителі. Російськомовні, між іншим. Грабують їх “визволителі”, а винні бандерівці”, — підсумував Цимбалюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *