На території Сибіру (Російська Федерація) вже тиждень пожежами охоплено майже 3 мільйони гектарів тайги.
Рятувальники зафіксували 500 осередків загорянь, їхня площа продовжує рости, передає Обозреватель з посиланням на “Говорить Москва“. Зокрема, пожежі вирують в Іркутській області (700 тисяч га), Красноярському краї (більше 1 мільйона га) і Якутії (1,2 мільйона га).
У МНС РФ запевняють, що велика частина цих пожеж не загрожує населеним пунктам. “Потрібно зазначити, що загрози населеним пунктам і об’єктам економіки нині немає”, — заявив перший заступник голови МНС Олександр Чупріян.
Пожар в сибири 2019. Город в дыму. Красноярск. Вышел на балкон и обалдел. https://t.co/2q3tH3NxRd via @YouTube
— Leonid Cedin (@CedinLeonid) 29 июля 2019 г.
Водночас дим від лісових пожеж дійшов до різних міст Росії, не тільки в Сибіру.
“Метеостанції республіки спостерігають так звану димову імлу, яка виникла в результаті повітряного перенесення частинок гару від лісових пожеж у Красноярському краї та Іркутській області. Великий і глибокий висотний циклон над Західним і Середнім Сибіром сприяє переносу продуктів горіння лісів на Урал, Удмуртію, Пермський край, Башкортостан і Татарстан”, — йдеться в повідомленні управління із гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища Татарстану.
В России горит территория размером с Бельгию.
Пока государственные службы откладывают масштабное тушение, огонь опустошает Сибирь и Дальний Восток. Эти пожары видны даже из космоса.
Остановим их вместе здесь https://t.co/iwHjDH2Rms#savesiberiaforests #потушитепожарывсибири pic.twitter.com/vUMNOzKXRx— Greenpeace Russia (@greenpeaceru) 29 июля 2019 г.
помните, какой кипишь был, когда горел Нотр Дам?почему о пожаре собора, переживали больше, чем о пожаре Сибирского леса?от пожара в Сибири гибнут животные, задыхаются люди.. а пожар не тушат.Сибирский лес-это красота и её надо спасти!! #SaveSiberianForests #ПОТУШИТЕПОЖАРЫВСИБИРИ pic.twitter.com/ErnWL7Nsme
— miracle (@miracle81618304) 27 июля 2019 г.
Масштаб катастрофы – вот так выглядит горящая дотла Сибирь. #SaveSiberiaForests pic.twitter.com/ayAhZ2wlVW
— From Siberia with Love (@WithSiberia) 29 июля 2019 г.
Причиною лісових пожеж стали сухі грози, вітряна погода і тридцятиградусна спека. Як зазначають у Федеральному агентстві лісового господарства, лісопожежна обстановка в регіонах ускладнена дією великих лісових пожеж на важкодоступних і віддалених територіях Крайньої Півночі та в районах, прирівняних до Крайній Півночі.
За словами керівника протипожежної програми “Грінпіс Росії” Григорія Куксіна, ситуацію загострило те, що спочатку було вирішено не гасити пожежі, поки вони маленькі.
“Такий порядок діє з 2015 року. Тоді формально узаконили практику, історично сформовану від бідності — немає грошей, пального, літаків, щоб закидати пожежних на віддалені території. Ще з радянських часів більшість пожеж не гасилися — не було космічного моніторингу, та й ніхто їх не рахував”, — сказав він, передає ВВС.
У соціальних мережах росіяни вимагають погасити природні пожежі в Сибіру і запустили флешмоби з хештегом #сибирьгорит, #гориттайга, #потушитесибирь, #мирспасисибирь, #SaveSiberiaForests.
#ДокажиЧтоНеВсеРавно #SaveSiberianForest
Весь мой город задыхается, даже в магазин выйти невозможно.
NASA считает пожар в Сибири сильнейшим за последние 10000 лет.
А все потому, что пожары тушить “экономически не выгодно” 🙂
Просто нет слов. pic.twitter.com/KnNXvkO6zJ— Elf (@shadowerufu) 30 июля 2019 г.
Російська влада ввела режим надзвичайної ситуації в Іркутській області, Красноярському краї, а також в окремих районах Бурятії і Якутії через пожежі.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.