США висунули Росії три вимоги по Україні: опубліковано заяву

США закликали Росію покинути територію окупованого Криму і почати відступ з Донбасу, припинивши окупацію української території.

Заяву про це зробила тимчасовий повірений у справах США Крістіна Квін, зазначивши, що Вашингтон повністю підтримує суверенітет України. Передає Діалог.ua.

Заяву поширили інформаційні агентства з посиланням на повідомлення прес-служби посольства США.

Дипломат заявила, що Росії необхідно виконати три умови: покинути територію окупованого Криму і Донбасу, а також звільнити з полону всіх українців, які з політичних мотивів опинились в російському ув’язненні.

“США залишаються повністю прихильними до дипломатичних зусиль для припинення створеного Росією конфлікту на Сході України і окупації Криму. Ми разом з українським народом підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України”,- зазначила вона в заяві.

Крім того, американське посольство опублікувало відео зі зверненням дипломата в соціальній мережі Twitter.

Журналісти нагадали, що Росія окупувала Крим і вторглася на Донбас 6 років тому під час військової операції, яка розгорнулася протягом весни і літа в 2014 року. За фактом агресії на Москву були накладені економічні і фінансові санкції, які російська влада неодноразово просили зняти.

Однак Захід чітко дав зрозуміти Москві, що санкції знімуть тільки після звільнення Криму і Донбасу від російських військових.