Співробітники воєнкомату разом з поліцією зупиняють чоловіків в Києві: що відбувається

У Києві біля метро «Лісова» люди у військовій формі спільно з працівниками поліції зупиняють чоловіків і вимагають пред’явити документи про проходження військової служби. Про це повідомляє  InfoResist з посиланням на dtp.kiev.ua.

Автори повідомлення стверджують, що дана інформація підтверджена декількома читачами, в тому числі яких і зупиняли. «При цьому застосовується техніка брехливих дзвінків і запевнення що вони знаходяться в розшуку по ухиленню від проходження військової служби, навіть інваліди», – сказано в повідомленні.

Військові, відповідно до законодавства, мають право розшукувати людей, які ухиляються від служби. Про це в коментарі InfoResist розповів заступник військового комісара Києва Ігор Слюсаренко. «У військовому комісаріаті не мають права затримувати, перевіряти осіб. Це дозволено лише підрозділам Національної поліції. У законі «Про військовий обов’язок, військову службу» визначено, що кожен громадянин з виходом указу президента про призов на строкову військову службу зобов’язаний прибути до районного військового комісаріату за місцем своєї реєстрації про військовий облік. Цього не робиться. Якщо громадянин не прибуває тривалий час в військкомат, то він порушує закон. Перед законом у нас усі рівні. Відповідно вони подаються в Національну поліцію за місцем реєстрації громадянина документи, матеріали щодо його розшуку через несвоєчасну явки до військового комісаріату », – сказав він.

За його словами, практика перевірок на вулицях зовсім законна. «Що повинен громадянин, прибувши до військового комісаріату, надати? Це уточнити свої дані: що він закінчив, яку освіту, щось додалося, якісь питання і т.п. Потім пред’явити документ, якщо у нього щось змінилося в сімейний стан: народження дитини, одружився і т.п., або щось інше. Це все визначено у нас законом, стаття 17, які він має права на відстрочку або звільнення з військової служби. Також треба пройти медичну комісію. Всі медичні комісії для полегшення, як кажуть, щоб не бігати по району або місту Києву, у нас проходять при районних військових комісаріатах. Ці комісії не підкоряються військовому комісаріату. Вони створені через районну державну адміністрацію відповідним рішенням глави. Відповідно задіяні працівники фахівці з різних лікувальних установ. Після того як у людини встановлено його стан здоров’я, є якісь обмеження чи ні обмежень, уточнили має він право або не має на відстрочку або звільнення від призову, то відповідно людини або закликають, або надають відстрочку. Якщо людина не приходить, то відповідно інформації в районному військовому комісаріаті, в будь-якому, немає. І тоді змушені для того, щоб людина прибув, задіяти правоохоронні органи, Національну поліцію », – додав він.

Військовий нагадав, що громадськість регулярно інформується про початок призову, а також про військовий обов’язок громадян України. «У нас є обов’язковий призов, це законом теж передбачено, і є на добровільному початку. Строкова служба – це обов’язок », – розповів Слюсаренко. У той же час він не зміг відповісти на питання про те, скільки людей були примусово доставлені до військкомату.

Воєнний стан ні до чого. Як відомо, президент і керівництво армії заявляло про те, що в областях, де оголошено військовий стан, зараз там черги з резервістів. Слюсаренко стверджує, що вся робота ведеться в штатному режимі і до введення воєнного стану в ряді регіонів країни не має відношення.

«Тут визначені у нас планові заняття з військовозобов’язаними оперативного резерву першої черги. Планові заняття були відповідно до плану розподілені ще завчасно до того часу, коли було оголошено в державі військовий стан. Ми поставляємо теж резервістів в навчальні центри військових частин для навчання. Різні терміни відповідно з професійної спеціальності і відповідно по кваліфікації людини. Є люди, яких попередили, вони знають, приїхали. Черги є. Прийдіть до нас у військовий комісаріат, прийдіть в районний військовий комісаріат, подивіться. Планово зараз проходять медичну комісію приписники, планово проходять медичну комісію ті, кого призивають на військову службу за контрактом. Після Нового року почнеться підготовка до заклику до вищих військових навчальних закладів. З січня до кінця березня місяця включно проходить приписка громадян тих, яким виповнилося 17 років на цей момент. Це все йде планово », – каже Ігор Слюсаренко.

Також він додав, що перевірка документів пов’язана з необхідністю перевірити чи знаходиться людина в розшуку, чи ні. «Те, що затримують, то це працівники Національної поліції затримали, представник військового комісаріату, до якого вони в районі прибули, перевіряє документи, перевіряє базу, перебуває або не живе даний громадянин в розшуку. Якщо не перебуває, то відпускають додому. Якщо перебуває, то повідомляють родині, повідомляють громадянину, що він порушив такий-то або такий-то закон », – резюмував Сюсаренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *