Скільки отримують українські заробітчани в Польщі: названо найбільш затребувані професії

Українські заробітчани в Польщі, залежно від тривалості робочого дня, заробляють від 18,5 до 30 тис. на місяць за низькокваліфіковану працю і від 26 до 33 тис., якщо володіють робочою спеціальністю. Найчастіше українці працюють пакувальниками на складах і на заводах.

Про це в інтерв’ю розповіла директорка департаменту рекрутації однієї з компаній з міжнародного працевлаштування Анна Джоболда, передає Obozrevatel.

“На виробництві українці заробляють 2,5-4 тис. злотих (18,5-30 тис. грн) в залежності від того, працюють смороду 8 або 12 годин щодня. Такі зарплати також на логістичних складах, де ставка становить 13, 8- 14,5 злотих/год, або на підприємствах харчової промисловості.

Висококваліфіковані працівники, як зварювальник або електрик, отримують більше – 3,5-4,5 тис. злотих на місяць (26-33 тис. грн)”, – пояснила експертка.

За її словами, один з популярних видів робіт в Польщі серед українців – пакувальники на логістичних складах, складах одягу і робота на заводах електроніки. Найбільше українців працює на виробництві, в основному – на підприємствах харчової промисловості.

“Це може бути забій, філетованіе і упаковка м’ясної і рибної продукції. Чоловіки можуть працевлаштуватися пакувальниками профілів, на виробництві ролет, бетонних конструкцій, шліфування ламінату або на виробництво декоративної плитки. Для жінок актуальні вакансії пакувальниць пластикових деталей, деталей для телевізорів, на лініях виробництва м’ясної і рибної продукції”, – розповіла Джоболда.