Схоже, це кінець. Рухнула остання надія Путіна на порятунок. Останній союзник пішов і попереду тільки прірва

Схоже, це кінець. Рухнула остання надія Путіна на порятунок. Останній ситуативний союзник з числа країн, що мають вагу в світовій системі, пішов і попереду тільки прірва.

До сьогоднішнього дня Путін мав надію на Китай. Піднебесна вже кілька років перебувала в дуже непростих відносинах з США, простіше кажучи, в стані торгової війни. На це і зробив ставку Кремль.

Чим тільки не догоджали китайським «друзям» Путін і компанія. Земля? Беріть практично задарма і практично до кінця життя. Ліс? Ріжте скільки хочете – знову ж по копійчаних цінах. Газ? Ми на свої ж гроші побудуємо газопровід, по якому будемо вам гнати газ дешево.

Тільки підтримайте нас в ООН. Тільки дайте кредити. До недавнього часу так і було. І кредити давали – під драконівські відсотки – але давали. І голосували так, як Путіну потрібно було. Ще два тижні тому Китай голосував проти резолюції ООН по Криму.

Тема “Китай наш друг і санкціям труба” – улюблена тема різних політичних ток-шоу на російському телебаченні. Росіянам намагалися вселити: ми і Китай, Китай і Ми – величезна сила, ми ого-го! Кремль довго і демонстративно розігрував китайську карту і робив вигляд, що це йому вдається. Але насправді це Китай розігрував російську карту. І це Китаю все в кінці-кінців, вдалося.

І ось, як любить висловлюватися Володимир Володимирович, здається, Бобик здох. США та КНР закопали томагавк і починають дружити.

Прес-секретар Білого Дому Сара Сандерс повідомила сенсаційну новину: США і Китай досягли домовленостей щодо мит. Американська сторона не піднімає з 1 січня мита у відношенні Китаю з 10% до 25%. Ціна питання – 200 мільярдів доларів. Китай же погодився на закупівлю американської продукції «в значних обсягах».

Торговельної війни кінець – це раз. США і КНР знайшли одне в одного ринок, який втратять в Росії в випадок жорсткої торгової блокади – це два. Схоже, Вашингтон Путін таки реально дістав і там вирішили більше нікого не вмовляти. Цікаво, що заяв Білого дому про примирення з Китаєм співпало з відмовою Трампа зустрітися з Путіним в Буенос-Айресі.

Схоже, завершуються останні приготування до розправи над Москвою. Якщо Китай приєднається до жорстких санкцій, то думки російських же експертів про те, що у Росії запасу міцності залишилося на 3-4 роки, будуть виглядати ну, дуже оптимістичними.

Багато говорили про те, що Китай тільки вдає, що дружить з Росією; що Піднебесна лише вибирає зручний момент, щоб вчепитися в горло знесиленому в сутичці з українським байбаком і американським орланом російському ведмедю. І ось час настав: Китай залагоджує протиріччя з США і прямим текстом пропонує зайнятися розподілом величезного російського пирога – ось що означає компроміс.

Що ж робить Путін? Не знайшовши нічого кращого, він заявляє, що «конфлікт» між Росією і Україною буде тривати до тих пір, поки в Україні не зміниться влада. Путін прямим текстом заявляє: віддайте мені Україну і все закінчиться. Знову буде мир-дружба-жвачка-газ-нафта-ліс і російський алюміній задешево.

Здається, він так і не зрозумів нічого, перебуваючи в тій реальності, про яку говорила Меркель. Або ж це остання відчайдушна спроба «взяти на понт», в яку він і сам не вірить. А, може, це наслідок шоку. Знаєте, як боксер, який пропустив сильний удар – уже в стані гроггі продовжує пропускати ще і ще, вже мало що міркуючи, але рефлекторно ще намагається наносити удари.

Цікаві часи настають для росіян. «Дев’яності» пам’ятаєте? Готуйтеся, буде ще гірше. Час скуповувати сіль, сірники, свічки і перловку. Свічки можна у батюшок оптом прикупити. Після того, як їх викинуть з України – задешево віддадуть. Але зате Кримваш …

Джерело

One Comment on “Схоже, це кінець. Рухнула остання надія Путіна на порятунок. Останній союзник пішов і попереду тільки прірва”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *