Шість українських міст можуть піти під воду через глобальне потепління: всі подробиці

У всьому світі до цього часу прийнято не надавати великого значення проблемі глобального потепління, яке загрожує в тому числі і Україні.

The Daily Mail опублікував матеріал, в якому вчені пояснили, з чим доведеться зіткнутися людству, повідомляє Zik.

Підняття рівня Світового океану затопить міста, а також промислові та екологічно небезпечні об’єкти. Також це призведе і до затоплення в Україні.

Представниця ГО «Екорух» Софія Садогурська каже, якщо зростання викидів парникових газів не зміниться, то на початку 22 століття температура повітря зросте на 4 градуси (за Цельсієм), а рівень Чорного і Азовського морів збільшиться мінімум на 82 сантиметри.

Варто відзначити, що в Україні затопило 590 населених пунктів. Також ризикують повністю або частково піти під воду такі великі міста, як Одеса, Миколаїв, Херсон, Бердянськ, Маріуполь і Керч.

За даними досліджень, в Україні близько 75 тисяч осіб ризикують стати кліматичними переселенцями. Також ризик буде на 445 промислових майданчиках, 13 сміттєвих звалищах, 36 очисних спорудах (всього 626 екологічно небезпечних об’єктів).

А до 2100 року серед екологічно небезпечних об’єктів, які потрапляють в зону ризику, вказують меткомбінат «Азовсталь» в Маріуполі і озера-відстійники заводу «Кримський титан» у тимчасово окупованому Армянську.

Через підвищення рівня моря в Україні 98 об’єктів природно-заповідного фонду та історико-культурної спадщини можуть виявитися затопленими.

«200 тисяч гектарів сільськогосподарських земель, 10 тисяч гектарів виробничих територій, а також майже 2 тисячі будівель комерційного і виробничого призначення», – додала Садогурська.

Нагадаємо, вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) прогнозують, що до кінця 21 століття колір більше половини (63%) Світового океану зміниться. Дослідники заявляють, що колір води переважно залежить від фітопланктону. А зважаючи на підвищення температури води склад цього фітопланктону буде змінюватися. Молекули води поглинають майже все сонячне світло, за винятком синьої частини спектру, яке відбивається назад.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.