Щойно! Кремль зробив несподівану пропозицію Києву – “Ми пропонуємо реальний вихід”. Укласти прямий контракт з Росією на поставку газу

У Росії активно стежать за ситуацією з протестами в Україні і наполягають, щоб Київ почав прямі закупки газу у Росії.

Україна вже більше 6 років не купує газ безпосередньо у Москви , передає Діалог.UA.

Російські експерти сьогодні з ранку пишуть, що уряд в Києві прийняв рішення повернути державне регулювання цін на газ через протести.

Напередодні за підсумками наради у президента в Кабміні вирішили на час пандемії ввести держрегулювання цін на газ. За підрахунками експертів Міністерства енергетики, в лютому ціна газу для населення повинна знизитися на 30%. Український президент підкреслив, що це тимчасовий крок через кризу, викликаного пандемією.

Росіяни відреагували моментально і заявили, що “Нафтогаз” повинен якомога швидше укласти прямий контракт з Росією на поставку газу, відзначаючи, що це врятує Україну від переплат.

“Українська влада намагається зберегти хорошу міну при поганій грі. Така ситуація повинна підштовхнути українську владу до якнайшвидшого укладення контракту з “Газпромом” на прямі поставки замість дорого реекспорту з Європи. З точки зору “Газпрому”, такий хід може допомогти компенсувати втрати на транзиті”, – зазначено в повідомленні російського Telegram-каналу “Газ-Батюшка” .