Путін і георгіївська стрічка: у нових “Сватах” знайшли скандальні деталі

Ряд громадських організацій звернулися в Державне агентство з питань кіно з проханням анулювати прокатне посвідчення серіалу “Свати”, який з 1 липня знову почав показувати телеканал “1+1”.

За словами члена експертної комісії при Держкіно Сергія Стуканова серіал потрапляє під заборону на показ в Україні, тому що в ньому з’являється російська державна символіка, а серед героїв стрічки є працівники правоохоронних органів РФ, що заборонено законом, передає Обозреватель з посиланням на “Громадське“.

“Я вже не кажу, що в шостому сезоні, який почав показувати телеканал “1+1”, з’являється портрет президента Путіна, Сталіна, з’являється “Георгіївська стрічка”, яка так само визнана ворожою символікою, але вже за іншими законами, зокрема про декомунізацію. Шостий сезон не повинен бути зараз на екранах”, – зазначив Стуканов.

“І я думаю державне агентство має всі підстави це зробити, навіть не звертаючись до експертної комісії”, – резюмував Стуканов.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов ТОВ “ТРК “Студія 1+1” і ТОВ “Кіноквартал”, назвавши протиправними дії Держкіно, Мінкульту та СБУ щодо заборони показу серіалу “Свати”. Цим самим він фактично дозволив транслювати серіал на українських телеканалах.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.