Пристайко провів терміновий брифінг щодо катастрофи з літаком МАУ в Ірані: всі подробиці

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Україна не виключає жодної версії катастрофи українського Boeing над Іраном, в тому числі і попадання ракети.

Офіційною позицією він поділився на брифінгу в п’ятницю, 10 січня. За словами чиновника, наша країна зробить висновки тільки після аналізу всього масиву інформації  передає Обозреватель.

“Ми не відкидаємо жодну з версій. Всі версії розглядаються. Наше головне завдання – це абсолютно справедливо і неупереджено встановити причини цієї трагедії, якщо хтось винен – знайти винних”, – підкреслив він.

“Якщо доведемо, що літак був збитий, то всі будуть боротися за притягнення винних до відповідальності і компенсації. Але про це рано говорити”, – додав він.

Міністр розповів, що Україна отримала доступ до деталей літака, до місця падіння. “Поліція забезпечує безпеку. Зараз наша команда отримала доступ до “чорних скриньок”. Також ми отримали доступ до записів диспетчерів з Центру управління польотами в аеропорту Тегерана і нашими пілотами. Зараз ця інформація аналізується”, – заявив він.

За словами міністра, реконструкцію переговорів планують почати найближчим часом. При цьому Пристайко додав, що Україна хотіла б, щоб “чорні скриньки” аналізувалися в Києві.

За словами Пристайко, на Україну ніхто не тисне в рамках розслідування, в тому числі і США.

Міністр також відповів на ряд найважливіших питань. За його твердженням, українські фахівці, які прибули до Тегерана, спростували новини про зачистку території катастрофи бульдозерами.

“На місці дійсно проходять роботи. Крім того, що йде очищення, на жаль, залишки літака розкидало на досить велику територію, включаючи певний населений пункт. У людей є доступ, будемо говорити чесно, і до фрагментів літака, і навіть до того, що може бути визначено, як фрагменти тіл. Ми зараз змогли, за допомогою іранської сторони, прибрати все зайве. Те, що там були фотографії з бульдозерами, наша команда не підтверджує ці фотографії”, – акцентував він.

Пристайко підтвердив, що Україна отримала дані від західних партнерів, проте вони є таємними і не можуть бути розголошені.

“Немає підстав говорити, що Іран не досить взаємодіє, наша команда продовжує працювати, взаємодія є”, – додав він.

Міністр розповів про транспортування і впізнання тіл загиблих: “Всі тіла розвезено по різних лікарнях, всі повинні мати зразки ДНК, коли конкретно повернуть тіла і скільки часу знадобиться – сказати дуже складно”.

За словами чиновника, українцям ніхто не забороняв літати в Іран – заборона діє до кінця розслідування лише для національних авіакомпаній, однак громадяни нашої країни можуть скористатися послугами інших перевізників.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.