“Причетні будуть притягнуті до відповідальності”: президент Ірану вибачився перед Зеленським

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Ісламської Республіки Іран Хасаном Рухані після гучного зізнання про влучання в наш літак іранської ракети.

Про це в суботу, 11 січня, повідомляє пресслужба глави української держави передає Обозреватель.

Рухані висловив співчуття українському народу і сім’ям загиблих у результаті збивання літака рейсу PS752 “Міжнародних авіаліній України”. Він вибачився від іранської сторони за трагедію, яка забрала 176 людських життів.

Рухані повністю визнав, що трагедія трапилася через помилкові дії військових його країни.

Офіційний Тегеран запевнив, що всі причетні до авіакатастрофи будуть притягнуті до відповідальності, а українській експертній групі буде надана вся необхідна підтримка для подальшої ефективної співпраці в юридичній та технічній площинах.

“Визнання “ракетної версії” як причини катастрофи відкрило шлях для продовження його розслідування без будь-яких затримок і перешкод. Чекаю подальшої конструктивної взаємодії з Іраном відповідно до норм міжнародного права”, – сказав Зеленський.

Президент України зазначив, що екіпаж збитого літака діяв суворо відповідно до міжнародних льотних правилам та інструкцій.

Він зазначив, що необхідно якомога швидше ідентифікувати і повернути тіла українських громадян на Батьківщину.

“Для нас надзвичайно важливо, щоб уже наступного тижня – до 19 січня – тіла загиблих повернули в Україну, щоб їх рідні могли з ними попрощатися”, – підкреслив глава держави.

Рухані в свою чергу запевнив, що вже вночі 12 січня дасть відповідні доручення, щоб репатріація тіл відбулася якомога швидше.

Відзначається також, що міністерство закордонних справ України негайно направить Ірану ноту з чітким переліком всіх наступних кроків, в тому числі – юридичних аспектів врегулювання питання компенсацій. Іранська сторона погоджується з Україною в цьому питанні.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.