“Позбавлення волі на строк від 5 до 10 років”: Кернесу погрожують в’язницею

Володимир В’ятрович сказав, що буде звертатися в Генпрокуратуру через повернення назви проспекту Жукова.

Проспекту Григоренка у Харкові повернули ім’я радянського маршала Жукова. Таке рішення прийняла Харківська міськрада у середу, 19 червня. Керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович різко висловився про таке рішення, пригрозивши меру Харкова Геннадію Кернесу кримінальною відповідальністю передає РБК-Україна.

Зазначимо, що “За” таке рішення проголосували 59 депутатів. Таким чином проспекту, який носив назву правозахисника Петра Григоренка повернули ім’я одіозного радянського полководця Георгія Жукова.

Володимир В’ятрович називає таке рішення грубим порушенням закону України.

“Якщо рішення буде підписане міським головою Геннадаєм Кернесом настане час для його персональної відповідальності за порушення закону”, – заявляє керівник Українського інституту національної пам’яті.

Також В’ятрович заявив, що Інститут національної пам’яті буде ініціювати звернення до Генеральної прокуратури у зв’язку з порушенням ч. 2 ст. 436-1 КК України (Розповсюдження і публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, вчинене представником влади). Зазначимо, що санкція статті передбачає обмеження або позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.