Повільна отрута: Польща хоче відібрати у нас найцінніше

Уряд Польщі готує цілу стратегію, щоб взяти в України найцінніше. Ні, це не чорноземи, про які постійно кричать деякі політики типу Тимошенко і Ляшко. При сучасних технологіях посівні площі давно втратили колишнє значення і мають неймовірну цінність тільки в головах. І не якісь міфічні поклади в надрах. На українську територію поляки теж не претендують – люди дорослі.

Це в Росії мислять категоріями 19 століття, а тут Європа і зовсім інша логіка. Найцінніший ресурс сьогодні – люди. Працюючі люди. Ті, хто генерує якийсь прибуток, сплачує податки і внески до пенсійного фонду – найбільший капітал держави на сьогодні. У Польщі дуже добре це зрозуміли, коли на вільному європейському ринку праці працюють поляки почали активно переміщатися в Німеччину і Великобританію. Зарплати там більше, ось головна причина.

А хто буде платити податки будинку? Хто буде відраховувати з заробленого відсоток для пенсіонерів? І тут ідеально підходить Україна. Трудові мігранти з нашої країни для Польщі не просто подарунок – порятунок. Працюють, платять податки, відрахування в пенсійний фонд і навіть не голосують на виборах – ідеальне населення. Природно, польська влада зацікавлена максимально збільшувати кількість працюючих мігрантів з України. І нерозумно звинувачувати політиків – вони дбають про інтереси своєї країни. Для цього їх і вибирали.

Отже, зараз польський уряд працює над новою соціально-міграційною політикою, яка повинна спростити процедуру українцям, які працюють в Польщі. Про це під час XI Форуму Європа-Україна заявив міністр інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квецінскій. Згідно з новою політиці, польським фірмам буде простіше працевлаштовувати трудових мігрантів, а новий пакет пропозицій має сприяти українцям у відкритті власних фірм в Польщі. Буде створена також інформаційна система про роботу, освіту, охорону здоров’я і житло. Загалом, всі умови.

Я одну просту річ скажу. Трудова міграція, це реальність сучасного світу. Поляки їдуть до Німеччини, литовські лікарі до Великобританії, їх місце займають українці. Тому що саме працюючі люди необхідні державі як платники податку і саме вони містять держапарат, армію, поліцію і пенсіонерів. І коли наймані робітники їдуть з країни і їх ніким замінити – це великий головний біль для держави і підприємців. Але коли їдуть підприємці, це вже катастрофа для держави і розділити цю проблему ні з ким. Це, вибачте, вирок.

Поляки своїх виїхавших замінять українцями. А ми? У нашій країні реально працюють, тобто не держслужбовців,  не пенсіонерів-школярів-студентів, а тих, хто реально генерує гроші для бюджету і ПФ близько 10 мільйонів. Три поїдуть – вже криза. Поїде половина – звалиться держава. Ніякої політики, чиста економіка. П’ять мільйонів працюючих українців не потягнуть навіть пенсіонерів, про інші напрямки бюджетних витрат можна забути і при від’їзді трьох. Я старанно уникав слова «Жопа», використовуючи алегоричний криза, вирок та інше. Але це реальна жопа і пом’якшувати немає сенсу. Виїдуть працівники, поїде частина підприємців і все. Чи не буде пенсій, нічого очікувати армії і поліції. Тому що нікому буде за це платити. Де ж вихід?

Вихід простий і складний одночасно. Тобто його просто знайти, але складно реалізувати. Україні потрібно підвищувати кількість підприємців і, як наслідок, робочих місць. Із зарплатою вище, ніж у сусідів. Що дуже непросто, враховуючи фінансові вливання ЄС в інфраструктурні проекти східноєвропейських членів і дотації тим же польським фермерам. Фінансово ми в явно програшній позиції. Чим ми можемо взяти? Тільки умовами. Реєстрація бізнесу у нас повинна бути простіше. Податки нижче. Адміністрування ще простіше. Кількість контролерів, перевірок і пов’язаних з цим проблем, набагато нижче, ніж в ЄС. Щоб будь-який бізнесмен, зваживши «За» і «Проти» відкривав бізнес саме в Україні, тому що тут рай в порівнянні з іншими. Так, це важко і багатьох залишить без роботи. Але інших варіантів немає. В іншому випадку через п’ять або десять років ми перетворимося в країну студентів і пенсіонерів, яких нікому годувати. Студенти, до речі, теж швидко поїдуть, є варіанти. І рішення цієї проблеми сьогодні головне завдання для Верховної Ради і уряду. Російська агресія – серйозна загроза українській незалежності і взагалі існуванню нашої держави. Але, на жаль, не єдина.

10 коментарів

 1. дайте це рехворматору Гройсману почитати може порозумнышаэ

 2. висновок – поляки мудрі люди, і їм потрібні люди, що працюють, а в Україні такі люди не потрібні, умов для праці уряд тут не створює, їм тут взагалі люди не потрібні.

 3. Відібрати? Пафосно почали. Якщо держава не шанує свій “скарб” то треба бути ідіотом (як та ж держава), щоб не взяти його собі. Видно поляки не ідіоти, на відміну від наших ПТУ-шників.

 4. до поки країною керуватимуть не українці ,а євреї чи росіяни , толку в країні не буде ! наша молодь виїжджає з країни і забирає з собою батьків , і на даний час це правильне рішення для них ………..а ,,верхи ,, як крали так і будуть красти , як вибили молодих українських чоловіків у війні ,так і будуть продовжувати вибивати ,бо для них це не війна і горе , а гроші.

 5. “Україні потрібно підвищувати кількість підприємців і, як наслідок, робочих місць.” “Що дуже непросто…”
  Насправді, досить просто, про, що говорять багато підприємців, економістів. Нажаль, вони не потрапляють в телеізор, тому їхні думки нікому не чути .
  Мілтон Фрідман пише про це у своїх працях, де описані ситуації фактично дублюють стан справ сучасної України.
  Якщо коротко, то:
  -Варто максимально скоротити податкові платежі та спростити податкову систему.
  -Скасувати різноманітні дозволи, ліцензії, забрати більшість мит, залишити за митницею лише контроль незаконної міграції, обігу зброї та наркотиків.
  -Повністю виключити державу з управління економікою, в першу чергу, шляхом продажу держ. підприємств, більшість з яких збиткові. Вони успішно отримують дотації з держ. бюджету, що потім, під гімн України та з вишиванкою на патріотичних плечах, успішно, розкрадаються.
  -Звільнити весь апарат чиновників, які відповідальні за питання контролю економічної діяльності.
  Вдасться зробити найбільш вільну державу для ведення бізнесу – підвищиться кількість підприємців і Українських і закордонних.
  Компанії, капітал, інтелект переїде сюди, оскільки кожен шукає де вигідніше працювати, де потрібно платити менше податків, отримувати дозволів та стикатися з державною машиною, де поважають право приватної власності.
  Щодо прикладів, на даний час: Сінгапур, Гонконг, Ірландія, ОАЕ (у яких доречі вже немає нафти і які живуть зовсім не за її рахунок), Кіпр, Швейцарія
  Також, багато є країн, які пройшли цей шлях раніше. Створивши успішну економіку, вони почали вводити податки для побудови цікавої їм державної моделі.
  Шлях може бути тільки такий, спочатку побудова сильної економіки, потім все інше.
  Питання, чи потрібно це уряду? Хто буде рубати гілку на якій сидить?

 6. Який придурок пише, що чорноземи не такі цінні як 2-3 мільйони Український остарбайтерів у Польщі? Чорноземи ніщо в порівнянні з технологіями ? Це яким потрібно бути недорозвинутим щоб таке тут писати?

 7. Кому будуть потрібні ті чорноземи,якщо не буде людей.Приідуть китайці,оброблять хімією і доправлять ще тих людей,що залишились.

 8. Лягоміна сказав:
  Спитай в Ізраїльських фермерів. Які без води і на піску забезпечують значну частину світу с/г продукцією. А ти певно той чорнозем їстимеш, як Ляшко на трибуні? )))

 9. Польща не хоче взяти…. так як польський уряд розумніший від нашого, то він просто підбирає те, що погано лежить. І своїми діями заставляє український уряд хоч трохи думати…. Скільком українцям вони дали роботу…. та їм дякувати за це треба….

 10. Все йде до того, що кількість населення потрібно скоротити. Ще у 90 ті роки з трібуни ВР озвучили цифру у 28 мільйонів. Не відомо, хто так вирішив і для чого це потрібно, але до того все йде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *