Покарати за образу ЗСУ! У Верховній Раді з’явився законопроект про внесення зміни до Кримінального кодексу щодо захисту держави, армії та українського народу

У Верховну Раду подали законопроект про внесення зміни до Кримінального кодексу щодо захисту держави, Збройних Сил України та українського народу. Мова про покарання за образу військовослужбовців.

Про це повідомив в Telegram автор документа Олексій Гончаренко.

За його словами, за образу України, Збройних Сил України та українського народу пропонується ввести кримінальну відповідальність:

  • виправні роботи на строк до двох років або арешт до шести місяців, або позбавлення волі на строк до двох років за дії, що посягають на авторитет України, або ті, які спрямовані на підрив авторитету ЗСУ;
  • арешт до шести місяців або позбавлення волі на строк до трьох років за публічні принижують, образливі виступи на адресу української нації або осквернення історичної пам’яті українського народу.

“Навмисний підрив авторитету нашої держави, армії і неповагу до свого народу і історичної пам’яті повинно каратися законом”, – коментує Гончаренко.

Раніше, у Чугуєві Харківської області майстер з нарощування вій назвала “обриганими тварюками” українських військових. Пізніше вона спробувала викрутитися, заявивши, що мала на увазі не всю армію, а одну конкретну людину. ЗМІ повідомили, що мова йшла про дівчину-військову, яка вчасно не розплатилася з майстром.

Мешканка Харкова образила людей, які брали участь в місцевому параді вишиванок, назвавши їх парадом бидла.