Перший платний автобан: скільки українці заплатять за проїзд

Вартість проїзду по платних дорогах в Україні становитиме не більше €0,07 (2,2 грн) за кілометр. Першим таким автобаном стане траса Львів — Краковець, яка з’єднає Україну і ЄС.

Про це повідомив глава “Укравтодору” Славомир Новак, пише liga.net. “У Європі проїзд коштує, мінімум 7 євроцентів за кілометр. В Україні точно буде не дорожче”, — сказав він – інформує Obozrevatel

За інформацією Новака, першою концесійною дорогою в Україні стане траса Львів — Краковець. Вона матиме чотири смуги, буде побудована за категорією 1-А. Протяжність становитиме 84,4 км, а дозволена швидкість руху —120 км/г. Орієнтовний термін будівництва дороги — чотири-п’ять років.

“До кінця року ми повністю завершимо перевірку всіх ділянок дороги й матимемо усю необхідну документацію. Ми повинні бути впевнені, що пропонуємо інвестору. На початку 2019 року підготуємо звернення у Кабмін про оголошення конкурсу на концесію”, — зазначив глава “Укравтодору”.

Термін концесії — до 49 років. Концесіонер відповідатиме за будівництво, утримання, ремонт дороги. Кошти інвестору мають повернути за рахунок збору плати за проїзд, плати за доступ і експлуатацію об’єктів дорожнього сервісу, придорожньої інфраструктури, розміщення реклами, логістичних центрів, ліній зв’язку вздовж дороги.

Славомир Новак
comments.ua

За словами Новака, декілька серйозних європейських компаній готові інвестувати. “Думаю, в українських компаній не буде таких ресурсів. Хоча в Україні є декілька багатих людей. Якщо вони будуть зацікавлені, чому ні”, — додав керівник “Укравтодору”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *