Ось тобі і брати: Польща зрадила Україну у найважливіший момент, такого ніхто не очікував

На фото Вселенський патріарх Варфоломій

Польська Православна Церква закликала не поспішати з автокефалією для УПЦ – передає Znaj.ua

Як відомо, щоб Україна отримала Томос про автокефалію, необхідно не тільки рішення Константинополя, але і згода всіх Помісних Церков.

Польська Православна Церква закликала не поспішати з наданням автокефалії для УПЦ. Про це йдеться в листі секретаря канцелярії Польської Православної Церкви Єжи Дорошкевича, що надійшов в РБК у відповідь на запит з проханням висловити своє ставлення до автокефалії УПЦ.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Секретар канцелярії Польської Православної Церкви відповідає, посилаючись на витяг з протоколу засідань Архієрейського собору Польської Церкви від 9 травня 2018 року.

У ньому йдеться: «автокефалію надає Мати-Церква тільки після узгодження з Предстоятелями всіх Помісних Церков».

За повідомленням видання, він зазначає, що поспішні дії можуть поглибити розкол в Україні. «В даний час в Україні склалася ситуація, про яку повинні дбати всі Помісні Православні Церкви», — йдеться в листі Єжи Дорошкевича.

Секретар канцелярії Польської Церкви також повідомляє, що «в Україні існує кілька розкольницьких церков православної церкви, які повинні зробити покаяння і повернутися до канонів православної церкви. Тільки тоді почнеться обговорення питання про надання автокефалії».

Відзначимо, що 7 вересня Вселенський Патріарх Варфоломій призначив двох своїх екзархів в Україні. У повідомленні про їх призначення говорилося, що це було необхідно в рамках підготовки до надання автокефалії УПЦ. Українська Православна Церква назвала ці дії «грубим порушенням канонічної території».

7 Comments on “Ось тобі і брати: Польща зрадила Україну у найважливіший момент, такого ніхто не очікував”

  1. А ви хохли польські ще ходите до тої КАЦАПСЬКОЇ церкви у Польщі. Майте розум не зраджуйте Україну будьте уважні!

  2. Дякуємо за пораду, дякуємо за те, що не байдуже, нагадуємо, що ми є у одному човні,.. Чи усі мають спас.жилєти, бо пірнати нам усім доведеться ще й як глибоко..

  3. Посмотрите как они пишут-УПЦ и все. Нужно писать УПЦ МП. Так что мы не спрашиваем ни у кого , кроме Вселенского патриарха Варфоломея разрешения на свою церковь. Остальные можете поговорить. Особенно это касается Кирилла и МП.

  4. Хто куди поспішає? Київська митрополія мала томос ще з початку хрещення Володимиром і його ніхто невідбирав. Про це свідчать архівні дані що відкрилися недавно з відповіді Вселенского патріарха Варфоломея на скандальну заяву МП Кирила. А в МП томоса немає і небуло, це просто секта, збіговисько по інтересам , що нахабно присвоїло собі верховенство над КП .

  5. Вселенський Патріарх Варфоломій визнав, що Москва протягом тривалого періоду порушувала права Константинополя, приписуючи собі функції Матері-Церкви, пише газета “Експрес”.
    “Москва впродовж багатьох століть розпоряджалася Київською митрополією, Православною Церквою в Україні без відома Константинополя”, — заявив глава Вселенського патріархату за підсумками Синаксису — Архиєрейського собору Константинопольського патріархату, що недавно відбувся у Стамбулі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *