“Обрана комунікаційна стратегія команди Зеленського – бути дурачками. Дурачкам пробачають”: голова правління ЦПК

У скандалі навколо руйнування антикорупційних органів та загрози втратити безвізовий режим у Зеленського обрали комунікаційну стратегію “бути дурачками”.

Про це в інтерв’ю “Українській правді” заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Передає Цензор.нет.

“Чому Зеленський і його команда ведуть себе, як м’якше сказати, неадекватно? Довгий час у нас була дискусія: вони реально не розуміють, що роблять, або навпаки – все розуміють і це свідомі рішення і дії? Я все більше схиляюся до другого, що обрана комунікаційна стратегія – бути дурачками. От дурачкам пробачають, дурачків не ненавидять. “Ну вони хароші, просто вони не понімають”, – зазначив Шабунін.

Голова правління ЦПК зазначає: наратив, що він просто не розуміє, – дуже зручний для Зеленського. “Або “це все злий Єрмак, який постійно обманює хорошого, але недосвідченого Зеленського”. Все Зеленський добре розуміє, в тому числі в історії із САП. І коли він вкидає оцю дурницю про те, що це Порошенко розказує… Порошенко послів G7 попросив із заявою вийти? Чи, може, Порошенко змусив виходити євродепутатів з заявами? Точно ні. І Зеленський не може цього не розуміти. Тому мені здається дуже важливим завданням зараз – пояснити суспільству, що Зеленський все розуміє і він несе відповідальність за все”, – переконаний голова правління ЦПК.

“Коли тобі ставлять конкретне запитання, а ти починаєш “це все Порошенко” – це дуже зручно з точки зору комунікації, але в це не можна довго вірити”, – заявив Шабунін.

Він вважає, що голосування за членів конкурсної комісії САП свідчить про фактичне формування новоі коаліції у парламенті – олігархічно-проросійської.

“Це фактично нова проросійська коаліція, проросійсько-олігархічна коаліція. В олігархів, Коломойського, в першу чергу, і корупціонерів є тактична ціль – знищити антикорупційну інфраструктуру. Якщо у олігархів ціль – просто зруйнувати загрозу, то у проросійських агентів впливу ціллю є не просто знищити антикорупційну систему, а розірвати стосунки України з Заходом, що вигідно Росії. Ну бо неможливо Україні в такому її стані боротися з російською агресією. Ні фінансово, ні дипломатично, ні політично, ні військово”, – застерігає Шабунін.