Нововведення в системі автофіксації порушень ПДР: на українських водіїв чекає несподіваний сюрприз

Ця новинка анонсована на наступний рік.

На українських водіїв чекає несподіваний сюрприз.

Про це в інтерв’ю “Главкому” розповів заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький передає ТСН

“Наразі камери автоматичної фіксації присутні лише у Києві і Київській області. На ділянках автодоріг, на яких поки що немає камер автофіксації, TruCAM є єдиним пристроєм для вимірювання швидкості.

Ми стоїмо на позиції, підкріпленій міжнародним досвідом, що система автоматичної фіксації працює в парі з пристроями фіксації швидкості в ручному режимі.

У нас також заплановане впровадження фантомних патрулів, які будуть вимірювати швидкість транспортних засобів у русі. Всі ці три елементи контролю за швидкістю присутні в інших країнах”, – зазначив Білошицький.

Зазначимо, що система автоматичної фіксації порушень ПДР розпочала свою роботу від 1-го червня. З того часу водіям були виписані штрафи на суму понад 72 мільйони гривень.

Наразі штрафи в Україні за перевищення швидкості такі:

  • перевищення ліміту більше, ніж на 20 км/год – 255 гривень;
  • перевищення на 50 км/год і більше – 510 гривень;
  • перевищення швидкості, що призвело до створення аварійної ситуації – 680 гривень (з можливістю позбавлення прав).

Якщо ви згодні з порушенням, то ліпше заплатити оперативно — у разі плати в десятиденний термін від дати виписаної постанови передбачена знижка 50%.

Встановлений термін оплати штрафу — 30 днів від набуття чинності рішення стане остаточним. Скаргу на постанову можна подати протягом 10 днів до вищого органу або суду.