“Немає вибору. Доведеться брати олію за будь-яку ціну”: українців попередили, що олія дорожчатиме швидше за всі інші продукти

Ціни на соняшникова олія в Україні знижуватися не будуть, аж до збирання нового врожаю соняшнику.

Такий прогноз озвучила директор Pro Agro Information Company Марія Колесник, повідомляє УНІАН.

“Очікування, виходячи з сьогоднішніх погодних умов, досить оптимістичні: за прогнозами, ми маємо зібрати близько 16 млн тонн насіння, що на мільйон-півтора більше, ніж торік”, – зазначила експерт, проте висловила сумнів, що після збирання врожаю ціни будуть знижені.

“Великий урожай не означає, що автоматично знизяться ціни на прилавках. На це впливають й інші фактори, наприклад, ціни на інші олії – зокрема, на пальмову та соєву. У будь-якому випадку, якщо новий урожай і вплине на ціни, то станеться це не раніше жовтня”, – підкреслила Колесник.

Разом з тим, аналітик TeleTrade Сергій Родлер зазначив, що в українського споживача немає вибору, і йому доводиться брати олію за будь-яку ціну.

“В такому випадку навіть рішення підвищити мито на експорт соняшнику недостатньо: воно може скоротити темпи зростання цін, тільки якщо прогнози щодо хорошого врожаю нового сезону виправдаються”, – зазначив Родлер. –

Експерт вважає, що необхідно вводити програми субсидування виробників для внутрішнього ринку.

“Необхідно укладати угоди з виробниками, вводити програми субсидування виробників для внутрішнього ринку під час зростання цін, щоб знизити тиск на кінцевих користувачів”, – підкреслив Родлер.

Разом з тим, він зазначив, що ціни на масло обженуть інфляцію.

“Очікування щодо нового врожаю позитивні, але сподіватися на зниження цін не варто через спекуляції великих гравців. У кращому випадку ціни будуть рости нарівні з інфляцій, але можуть і обігнати її, збільшившись більш ніж на 10%”, – зазначив експерт.