“Не забувайте, що Кучма віддав задарма, за папірець з написом “Будапештський меморандум”, – історик

“Важливо не забувати, що 80-річний Кучма, якого Зеленський повернув до Мінського процесу, – це саме той геніальний дипломат, який віддав задарма, за папірець з написом “Будапештський меморандум” українську ядерну зброю – третій найбільший ядерний арсенал у світі. Та ще й у спогадах сам розповів, як на переговорах президент Франції Міттеран попереджав його, що Україну кинуть і обдурять.”

Як передає replyua.net, про це у своєму блозі пише історик і політолог Олександр Палій.

Він нагадує, “ще одне “геніальне” досягнення Кучми – укладення угоди по Азовському морю від 2003 року, згідно з яким, усупереч усім міжнародним угодам і правилами, дно українське, а вода – загальна. Ця угода досі виходить боком Україні, коли російські кораблі можуть формально “легально” плавати мало не біля берегів України.”

Читайте також: “Потрібно переодягнути Кучму або його онука в камуфляж і перевірити – як воно не відповідати у відповідь”, – ветеран АТО

“Ще одна дипломатична історія “успіху” Кучми – спроба капітуляції України перед Росією за просування на пост президента Януковича. На главу власної адміністрації Кучма тоді пустив ставленика Кремля Медведчука, який організовував антизахідну інформаційну компанію.”

Олександр Палій пише: “Ще було невикористання Кучмою шансу на приєднання до НАТО в 1997 році, коли після поразки Росії в Чечні і першої хвилі розширення НАТО Росія не мала ніякої можливості перешкодити цьому рішенню України.”

А ще “втрата шансу “застрибнути” в поїзд ЄС, якої скористалася вся Східна Європа, а Кучма ні – перш за все через корупцію. Що Кучма дійсно зробив в Україні, так це розвів колосальну корупцію, заснував олігархат, який до цих пір висмоктує всі соки з України, деморалізував суспільство і розігнав по світу з “кравчучками” мільйони українців. Президент Зеленський, мабуть, довго шукав такого крутого дипломата – “нове обличчя”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.