“Не називайте його “католицьким”: історик пояснив, чому 25 грудня є правильною датою святкування Різдва

Історик і журналіст Павло Бондаренко в своєму блозі закликає українців перестати називати Різдво, яке святкують 25 грудня «католицьким». Адже насправді ми повторюємо ні що інше, як пропаганду «русского мира».

З 15 православних церков, які входять в диптих Константинопольської Православної Церкви 25 грудня Різдво Христове святкують 9 церков. Сам Вселенський патріарх святкує Різдво сьогодні.

Історик наголошує, навіть в Росії до 1918 року Різдво святкували 25 грудня. На 7 січня дата змінилась після переходу на Григоріанський календар. Тобто, держава стало жити за цим календарем, а церква продовжувала існувати за «старим стилем», тобто Юліанським. До речі, в церковних календарях Російської православної церкви 1924-1929 років Різдво значиться під 25 грудня – навіть радянська влада намагалася перевести російське православне літочислення на Григоріанський календар, але та чинила впертий опір. Зараз московські священики подають святкування 7 січня, як протистояння «злим католикам», але це брехня. Як бачимо – справа зовсім в іншому.

Павло Бондаренко зазначає, якщо брати весь християнський світ, то за статистикою близько 97% християн святкують Різдво саме 25 грудня. На питання, чому 25 грудня є «правильною» датою є проста відповідь – тому що дві тисячі років саме в цей день за юліанським календарем відзначалося Зимове сонцестояння. Сонце немов народжувалося знову. А Сонце – це втіленням образу Христа. Власне, 25 грудня є днем ​​народження Мітри – сонячного божества, «сина» Бога-Отця – Ормузда, або Ора в давній арійській релігійній системі – зороастризмі, з якого походить нинішні іудаїзм, християнство, іслам і навіть буддизм. Мітра є прообразом Христа. Ну, і, хто не знав батька Кия, Щека і Хорива звали Ор.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.