На вершині корупційної піраміди: у мережі опублікували запис розмови з кабінету Труби про Богдана

На телеграм-каналі “Трубу прорвало” оприлюднили черговий викривальний запис розмови начебто за участю перших осіб України. Цього разу з колишнім очільником ДБР Романом Трубою спілкується голова СБУ Іван Баканов. Він, зокрема, називає керівника ОПУ Андрія Богдана “смотрящім” за судами.

Телеграм-канал опублікував як стенограму розмови Труби та Баканова, так і відповідний аудіофайл. Спілкування між ними відбулося 6 вересня 2019 року під час спільного обіду в кабінеті директора ДБР передає 24канал.

Зокрема, на оприлюднених записах можна почути, як ексочільник ДБР спілкується з головою СБУ про тих, хто в Адміністрації (імовірно, Адміністрації Президента, нинішньому Офісі Президента – 24 канал) відповідає за судову систему.

Баканов на це відповідає, що треба відкрити справу проти якогось суді. Він пояснює, що зараз існує ціла корупційна схема за участю прокурорів, судів, правоохоронців і адвокатів.

  • Правоохоронці “ловили бандюків, злодіїв у законі”, а суд просто за хабар відпускав.
  • Потім підключилися прокурори, і почали відпускати їх трішечки раніше.
  • Опісля до них долучилися суд, правоохоронці та адвокати. Останні, за словами Баканова, підкреслили: “Ви знаєте, шановні, а де тоді наш заробіток? Тому що ви багато чого порушуєте, коли неналежним чином виконуєте свої функції”.

Зрештою очільник Служби безпеки називає керівника ОПУ (сьогодні цю посаду очолює Андрій Богдан) тим, хто стоїть на вершині цієї корупційної піраміди в суддівській системі.

І вони почали вчотирьох грабувати як бандюганів, так і чесних людей. Бо з’явилася корупційна зв’язка: адвокат, той хто розслідує, прокурор, суд. Потім до них п’ятий долучився – це голова Адміністрації. Як смотрящий від… (показує пальцем вгору), – зазначив під час розмови Баканов.

Повна стенограма розмови Труби та Баканова

Труба: В Адміністрації за судову систему відповідає колишній працівник з НАЗК?

Баканов: Угу. Дайте списки.

Труба: Я маю на увазі, що є змога у цьому напрямку теж дивитися, працювати.

Баканов: Повинна бути перша справа проти якогось судді. Вони ж всі пишуться. Це ж не секрет. Вони всі, в принципі, – зафіксовані. Але судова система працює таким чином, що вона потім всіх відпускає. Тобто опери всіх ловили, подавали в суд: бандюків, злодіїв в законі, а суд просто за хабар відпускав. Потім підключилися прокурори, сказали: що це за фігня, а де ми? Почали відпускати їх трішечки раніше. Суд сказав: так не піде – вони домовилися. Потім міліція сказала: “Шановні, вибачайте, тоді навіщо ми їх будемо взагалі ловити? Ми їх краще не будемо за гроші ловити”. І вони домовилися вже втрьох. Потім адвокати сказали: “Ви знаєте, шановні, а де тоді наш заробіток? Тому що ви багато чого порушуєте, коли неналежним чином виконуєте свої функції”. І вони почали вчотирьох грабувати як бандюганів, так і чесних людей. Бо з’явилася корупційна зв’язка: адвокат, той хто розслідує, прокурор, суд. Потім до них п’ятий долучився – це голова Адміністрації. Як смотрящий від… (каже Баканов, показуючи пальцем вгору).

Труба: добре.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.