На українців чекає масштабний перерахунок пенсій: як підвищать і хто залишиться без надбавки

В Україні в березні пенсії в середньому підвищать на 11%. Водночас ті українці, які мають мало стажу або низький коефіцієнт заробітку, можуть залишитися без перерахунку.

Підвищення передбачено законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Цього року “Слуги народу” заявили про те, що перерахунок проведуть одразу, як отримають оновлені дані про зростання зарплат – у березні 2021 року. Передає Obozrevatel.

Як рахуватимуть. Розмір пенсії за формулою (тобто без надбавок) підвищать на певний відсоток. Цей відсоток – сума від половини інфляції і половини від середньої динаміки зростання зарплат за минулі три роки. Орієнтовно це близько 11%.

Хто отримає менше. З огляду на те, що підвищують розрахунковий розмір пенсії, відносно до повної виплати підвищення може бути менше, ніж 11%. Наприклад, припустимо, що ваша повна пенсія – 2 тис. грн. з них 172 грн – надбавка за стаж. У підсумку розмір надбавки складе не 11% від 2 тис., а 11% від 1,8 тис. грн (2 тис. мінус 172 грн).

Хто взагалі нічого не отримає. Без збільшення залишаться ті українці, які за формулою повинні отримувати як мінімум на 11% менше прожиткового мінімуму. Згідно із законом їх виплату підвищують до мінімальної пенсії (зараз 1712 грн). Але 11% додаватимуть не до тієї пенсії, яку ви отримуєте, а до тієї, на яку ви заробили. І якщо навіть після підвищення на 11% ваша пенсія все одно не буде більшою за мінімальну, ви, як і раніше, будете отримувати мінімалку.