Мінімальна зарплата буде збільшена: у Кабміні розповіли, коли і на скільки

Згідно з новим держбюджетом, поданим Кабміном на 2020 рік, мінімальна зарплата збільшується на 550 гривень і складе станом на перше січня 2020 року 4723 грн. Про це під час брифінгу з нагоди подання бюджету урядом заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова.

За словами Маркарової, це відповідає показникам зростання дохідної частини бюджету, але більше збільшити мінімалку поки що неможливо передає Сегодня.

“Згідно з новим бюджетом зміняться посадові оклади і тарифні сітки зміняться. Всі ці дані будуть незабаром опубліковані”, – зазначила Маркарова.

Вона також зазначила, що ресурсна і видаткова частина нового бюджету абсолютно реалістичні.

“Наша ресурсна база буде складатися з доходів 1 трлн 79 млрд 500 млн гривень. Відповідно і видаткова частина сформована з урахуванням реалістичних доходів. Зменшення дефіциту – це не просто красиве формулювання. Це реалістично. Тому дефіцит бюджету до ВВП, який ми ставимо на 2020 рік як завдання, – це 2.09%. Це реалістично, і ми його досягнемо”, – зазначила Маркарова.

Міністр фінансів також підкреслила, що в уряду достатньо амбітна мета і щодо держборгу.

“Динаміка боргу – на кінець року наш борг як відсоток до ВВП має становити не більше 54,1 – це державний і гарантований борг. Зокрема державний 46,7%, і гарантований державою 7,4%. Боргове навантаження в новому бюджеті буде близько 438,1 млрд грн. Це дуже багато, це наші витрати на обслуговування боргу. Це з одного боку виклик, а з іншого це те, на що буде спрямована робота протягом наступного року”, – зазначила Маркарова.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.