Малороси не могли обрати українця, вони могли обрати лише собі подібного. Як бачимо, підтримка екс-секретаря ЦК КПУ в рази перевищувала підтримку вчорашнього дисидента

Не буває дня, щоб хтось у стрічці не завів пісню – от якби в 1991-му обрали б не Кравчука, а Чорновола, то …

Не обрали б. Нема підстав так міркувати. Малороси не могли обрати українця, вони могли обрати лише собі подібного. Як бачимо, підтримка екс-секретаря ЦК КПУ в рази перевищує підтримку вчорашнього дисидента. Так, приблизно в той самий час антикомуністична опозиція перемогла в більшості країн Східної Європи, на Кавказі, у Молдові, країнах Балтії. Але жоден з тих народів не був оголошений Москвою “одним народом” з нею самою – ні литовці, на молдовани, ні грузини.

На те, щоб прив’язати українців до імперського проекту не шкодували грошей. Та й репресії в Україні були сильніші, ніж в інших республіках. Тому ілюзії, що тридцять років тому могло бути інакше – шкідливі. Не могло. І тому війна за незалежність була неуникненною. І в ній ще треба перемогти.

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.

загрузка...