Курс долара проб’є психологічну позначку: скільки платитимемо за валюту

В Україні курс долара до середини квітня може впевнено пробити знакову позначку в 28 грн/$. Іноземці перестали довіряти гривні, а позитивних новин від МВФ досі немає.

Про те, як і чому зміниться курс долара, передає Obozrevatel.

Гривня може пробити психологічну позначку вже в найближчий тиждень, спрогнозував керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин. Покупці на тлі щораз більших ризиків нарощують свою активність. З іншого боку продажі валюти з боку експортерів недостатні для утримання на ринку балансу.

“Перевагу покупців забезпечують нерезиденти, які на тлі зростання ризиків ескалації військових дій на Донбасі входять у долар, щоб у будь-який момент вивести свої інвестиції. Тільки за останній тиждень нерезиденти скоротили свій портфель ОВДП на більш ніж 2,50 млрд грн”, – сказав аналітик.

Головні ризики для гривні:

  • загроза військової ескалації на Донбасі;
  • складна епідеміологічна ситуація;
  • іноземці позбуваються українських цінних паперів;
  • провал вакцинації і зростальна інфляція.

При цьому Мінфін не поспішає підвищувати ставки для стримування інвесторів. У той же час НБУ заявив, що “не буде стримувати курс”, чим засвідчив можливість великих курсових коливань, а також спрогнозував зниження ВВП у першому кварталі. Переговори з МВФ йдуть важко, регулятор намагається берегти резерви, які знизилися до 27 млрд. доларів.