Кучма зробив скандальну пропозицію щодо Донбасу: подробиці

Глава української делегації на переговорах із врегулювання ситуації на Донбасі у рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма запевнив, що нові домовленості про “режим тиші” на Донбасі повинні містити норму “не стріляти у відповідь”.

Така вимога прозвучала під час засідання в Мінську 5 червня, повідомляє прес-служба Адміністрації президента. Зазначається, що ТКГ обговорювала проблеми безпеки. Однією з домовленостей стала вказівка не тільки часу початку “режиму тиші”, але й механізму його впровадження, пише Обозреватель.

Читайте також: “Викинули, як презерватив”: відомий блогер поскаржився, що його не взяли в партію Порошенка

“Це принципово. Оскільки жодна сторона не хотіла ставити себе в незручне становище, щоб потім відповідати за це. А сьогодні ми перед усім світом повинні показати, що хочемо цього “режиму тиші”. Повинно бути записано, щоб не стріляти у відповідь, а також введена заборона на обстріл цивільних об’єктів – шкіл, дитячих садків”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо:

  • На засіданні Тристоронньої контактної групи на переговорах у Мінську 5 червня сторони домовилися про підготовку нової угоди щодо припинення вогню на Донбасі.
  • Крім того, була досягнута домовленість про розведення сил і засобів біля Станиці Луганської з 10 червня.
  • Водночас “Л/ДНР” зажадали негайного початку прямого діалогу з Києвом щодо економічних проблем тимчасово окупованих територій.
  • П’ятий президент України Петро Порошенко розкритикував главу держави Володимира Зеленського через заяви про готовність України в односторонньому порядку скасувати економічні обмеження проти ОРДЛО.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.