Кубометри підуть в минуле: споживання газу в Україні зібралися рахувати по-новому

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) підтримує перевести облік газу з кубометрів у кіловати, але не зараз. Про це заявив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, передає УНН.

“Перехід на кіловати – однозначно правильна річ. Треба це зробити, але не поспішати, щоб встигнути перевести всю нормативну базу, підготувати користувачів. Пояснити, що це таке. Ініціативу цю ми повністю підтримуємо, але підтримуємо введення, щонайменше, восени, а можливо навіть через рік, щоб спокійно до цього підготуватися”, – сказав Тарасюк.

Він зазначив, що в Україну газ імпортується і транзитується вже давно в кіловатах – тобто в одиницях виміру енергії.

“В Європі давно споживають газ і вимірюється це в кіловатах. Це вирішує кілька проблем: одна з головних – це саме якість газу, оскільки калорійність газу – кращий показник якості газу”, – повідомив Тарасюк.

На думку Тарасюка, перехід на кіловати спростить облік газу.

Нагадаємо, раніше голова правління “Нафтогазу України” Андрій Коболєв запропонував вимірювати споживання газу не в кубах, а в кілокалоріях. Він стверджував, що ухвалити необхідні рішення повинен регулятор і український парламент, який має забезпечити законодавчу підтримку переходу на облік споживання газу в енергетичних одиницях.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.