“Крим – це Україна, а не Росія”: у Зеленського відреагували на претензії окупантів щодо вод “російського” Дніпра

Представник президента в АР Крим запропонував самопроголошеній владі півострова звертатися до держави-окупанта у питаннях забезпечення ресурсами.

Претензії чиновників окупаційної влади РФ у Криму на воду річки Дніпро не мають будь-якого правового чи міжнародно-правового підґрунтя. Про це заявив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич на своїй сторінці у Facebook передає ТСН.

“Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питань, пов‘язаних із Кримом. Питання, пов‘язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна”, – наголосив він.

Окрім цього Кориневич нагадав, що Україна перекрила не русло річки Дніпро, а канал – технологічну споруду, яка розташована на території України, на що має повне право.

“Річка Дніпро не тече по території Криму. За всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає. В цілому, саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами. Крим – це Україна”, – резюмував він.

Нагадаємо, самопроголошена влада Криму вирішила звернутися до керівництва РФ з проханням ініціювати переговорний процес з Україною про пропуск на півострів вод річки Дніпро, яка бере свій витік у Росії.

Раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука запевнив, що Україна не збирається відновлювати постачання прісної води Північно-Кримським каналом до анексованого Росією Криму.

Як відомо, запущений 1963 року Північно-Кримський канал на 85% забезпечував Крим прісною водою. Від травня 2014-го постачання води було призупинене – спочатку внаслідок несплати її перекачування, а потім – з політичних питань.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.