Кремль і Лукашенко в ауті! Війська Німеччини та Литви з метою захисту від гібридної загрози проводять навчання “Швидкий меч” біля кордонів Білорусі

У п’ятницю, 16 липня, в Литві стартували спільні з Німеччиною військові навчання “Швидкий меч”. Вони пройдуть на полігоні поряд з Білоруссю.

Деталі були оприлюднені на офіційному сайті Міноборони Литви, передає Діалог.ua.

Навчання триватимуть два тижні – до 29 липня. Участь в них візьме бронетанкова дивізія армії Німеччини, а також кілька танкових і мотострілкових бригад ЗС Литви. Акцент в ході маневрів буде зроблений на оборонні операції.

“Сценарій розроблений з метою навчити війська відбивати гібридні загрози і проводити операції колективного захисту високої інтенсивності”, – повідомили в Міноборони Литви.

Варто відзначити, що “Швидкий меч” пройде на полігоні в литовському місті Пабраде, що поруч з білоруським кордоном.

Ймовірно, це місце було обрано не випадково, з огляду на наростання агресивної риторики з боку самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка і його зближення з Москвою.

І одними словами Лукашенко не обмежується. Він спробував створити міграційну кризу Литві, відкривши кордон для біженців з Близького Сходу. Вільнюсу довелося терміново залучати війська для охорони своїх кордонів і починати будувати стіну для стримування потоку мігрантів.