Константинополь забере Томос?: у Порошенка поставили крапку у цьому питанні

Томос про автокефалію Православної церкви України не може бути відкликаний Вселенським патріархом, якщо сама ПЦУ не наполягатиме на внесенні змін до документа.

Таку думку висловив радник президента України Петра Порошенка, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко в коментарі “Радіо Свобода” після заяви почесного патріарха Філарета про можливе відкликання документа, пише Обозреватель.

“І в Томосі, і в статуті церкви є положення про те, що все, що відбувається в незалежній українській церкві, повинно відбуватися відповідно до Томосу і статуту. Якщо не будуть порушені умови Томосу, якщо церква не переглядатиме його і не вноситиме щодо положень Томосу зміни, то ні про яке відкликання мови бути не може”, — зазначив він.

Читайте також:“Собору не було!”: Філарет виступив з гучною заявою щодо Томосу і УПЦ КП

“Порошенко і держава не втручається у внутрішні церковні відносини”, — зазначив Павленко.

“15 грудня (перед проведення Об’єднавчого собору, результатом якого стало створення ПЦУ. — Ред.) було ліквідовано Київський патріархат як релігійне об’єднання, тобто об’єднання релігійних організацій, які складають КП. Рішення про це було ухвалено помісним собором КП, і Міністерство культури в січні вже цього року, після отримання Томосу завершило всі необхідні процедури, встановивши, що ні фактично, ні юридично Київський патріархат як церква не існує”, — вказав він.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.