Хімічна кастрація педофілів: Зеленський пояснив, чому не підписав закон

На сайті Ради опублікували пояснення президента.

Президент Володимир Зеленський не підписав закон про примусову хімічна кастрацію для педофілів і пояснив це тим, що цей закон суперечить кільком іншим законам України та Конституції. Про це йдеться в пропозиціях президента до закону опублікованих на сайті Верховної Ради передає ТСН.

Президент повернув парламенту закон, адже він не містить чітко визначеного порядку примусового застосування хімічної кастрації.

“За таких обставин введення антиандрогенних лікарських препаратів усім засудженим, які вчинили згаданий злочин, незалежно від наявності в особи протипоказань до введення таких препаратів, може мати наслідком погіршення стану її здоров’я або стати причиною передчасної смерті. Відтак матиме місце порушення невід’ємного права на життя, закріпленого Конституцією України (частина перша статті 27)”, – йдеться в документі.

Щодо  створення публічного реєстру осіб, які були засуджені за зґвалтування чи сексуальне насильство щодо неповнолітніх, то Зеленський стверджує, що законом “Про захист персональних даних” забороняється обробка персональних даних.

“Відсутність у законі, що надійшов на підпис, визначення складу та змісту персональних даних, які підлягатимуть оприлюдненню, може мати наслідком втручання у приватне життя особи, яка відбула покарання, ускладнить її соціальну адаптацію”, – зазначає Зеленський.

Нагадаємо, під час позачергового засідання Верховної Ради України 11 липня нардепи підтримали законопроєкт № 6449, який передбачає примусову хімічну кастрацію педофілів. Законопроєкт підтримали 247 депутатів, один утримався та 65 не голосували.

Законопроектом пропонується посилити відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України. Так, статтею 152  запропоновано посилити покарання із застосуванням примусової хімічної кастрації.

Також в документі йдеться про створення публічного реєстру осіб,  які були засуджені до позбавлення волі за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.