Імунологи: Спорт сприяє зараженню коронавірусом і може призвести до летального випадку

Італійські імунологи розробили науково-теоретичну модель COVID-19, щоб пояснити, як діє вірус і чому в одних хвороба протікає безсимптомно, а в інших призводить до смерті.

Про це пише Corriere della Sera з посиланням на наукову статтю, яка знаходиться на розгляді міжнародного журналу про імунологію передає InfoResist.

Згідно з науково-теоретичною моделлю, результат інфекції визначається в перші 10-15 днів після зараження і залежить від балансу між сукупною дозою вірусного впливу та ефективністю вродженого імунітету. Активними компонентами є природні антитіла IgA і IgM, які знаходяться в слині й секретах слизових оболонок людини.

Італійські вчені вважають, що коронавірус заподіює найбільшу шкоду людям, у яких слабкий вроджений імунітет. Найчастіше це стосується літніх людей і тих, у кого в організмі немає антитіл до генетичних дефектів.

Кумулятивний ефект коронавірусу величезний. Наприклад, інфекція дуже швидко поширюється серед лікарів і працівників охорони здоров’я, які лікували хворих на COVID-19 пацієнтів.

Також вірусу вдається швидко поширюватися, коли люди займаються тривалими фізичними вправами. Інтенсивні заняття спортом призводять до того, що людина робить глибокі й часті вдихи і видихи. Таким чином вона полегшує пряме проникнення вірусу в нижні дихальні шляхи, значно зменшуючи вплив на слизові оболонки дихальних шляхів, покритих «нейтралізуючими» антитілами.

Вчені припускають, що саме така ситуація виникла з першим зараженим в Італії пацієнтом на ім’я Маттіа. 38-річний житель Ломбардії нездужав на другий день після гри у футбол, де він контактував з іншими спортсменами.

«Якщо Sars-CoV-2 долає блокаду вродженого імунітету і поширюється від верхніх дихальних шляхів до альвеол вже на ранніх стадіях інфекції, то він може розмножуватися без локальної резистентності, викликаючи пневмонію і виділяючи велику кількість антигенів. Наступна адаптивна імунна відповідь є уповільненою, але сильною (антитіла з високою спорідненістю до IgM, IgA і IgG) і при виявленні великої кількості вірусних антигенів, вже накопичених за цей час, викликає сильне запалення і запускає каскади медіаторів (коагуляція та цитокіновий шторм), які призводять до ускладнень і у деяких випадках до смерті», – дійшли висновку вчені.