Фокіна занесли в базу “Миротворця”

Український волонтерський сайт “Миротворець” заніс у базу інформацію про колишнього прем’єр-міністра країни, члена української делегації у тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна.

Політика назвали провокатором, який свідомо бере участь в антиукраїнських пропагандистських заходах, спрямованих на дестабілізацію суспільно-політичного життя в Україні. Як приклад, наведено цитати з низки останніх інтерв’ю Фокіна. Передає Gordonua.

Сайт “Миротворець” звинуватив його в запереченні російської агресії, маніпулюванні суспільно значущою інформацією, участі у спробах легалізації російсько-терористичних формувань на окупованій частині Донецької та Луганської областей.

18 серпня президент України Володимир Зеленський призначив Фокіна першим заступником голови делегації України на перемовинах у Мінську.

В інтерв’ю виданню “Страна”, опублікованому 30 серпня, Фокін заявив, що виступає за загальну амністію і особливий статус для всього Донбасу, а не тільки для ОРДЛО.

“І з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку потрібно розслідувати, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу”, – сказав він.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав заяву Фокіна провокаційною і такою, що не відповідає національним інтересам. В Офісі президента зазначили, що окремі заяви Фокіна не відображають офіційної позиції України.