Фантастичний сценарій: Милованов пояснив, за яких умов курс долара може опуститися до 20 грн

У Кабміні вважають фантастичним сценарій зміцнення гривні до 20 за долар, але допускають таку можливість в разі зростання припливу інвестицій вище 10 мільярдів доларів.

Для зміцнення курсу гривні до 20 за долар необхідно не менше 10 мільярдів доларів інвестицій. Але такий сценарій є фантастичним, вважає міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов. Про це він сказав в інтерв’ю Deutsche Welle передає Корреспондент.

“Навряд чи. Я думаю, що це фантастика. У нас є жарт “фантастика на четвертому поверсі”, тобто в Міністерстві економіки. Ми можемо про таке фантазувати, але думаю, що 20 – це малоймовірно. Якщо до нас прийде дуже багато інвестицій… Ми розглядаємо два сценарії – 3 і 6 мільярдів доларів інвестицій. Якщо до нас прийде 10-20, то можливо, такий курс і буде”, – сказав Милованов.

Він зазначив, що якщо курс долара зростає, то це добре для експортерів, а якщо падає – то для імпортерів і для населення в цілому.

Раніше в Нацбанку заявили, що зміцнення гривні може прискоритися. Регулятор орієнтується на досвід східно-європейських країн, в яких нацвалюта зміцнювалась завдяки реформам.

З початку року гривня зміцнилася до долара більш ніж на 13%, і на 11 грудня перебуває на рівні 23,5-23,7 за долар.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.