Експерти пояснили, що тепер буде з тарифами на газ для населення

Сенсаційне рішення суду повинно мати продовження.

Суд визнав незаконною постанову Кабінету міністрів України №315 від 2015 року про встановлення єдиної ціни на газ на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів.

Про це повідомили в прес-службі Вищої ради правосуддя.

«Колегія суддів Окружного адміністративного суду задовольнила позов Юлії Тимошенко проти уряду щодо незаконного підвищення ціни на газ для населення і теплокомуненерго, яке відбулося в травні 2016 року», – йдеться в повідомленні.

Глава Спілки власників житла Олексій Кучеренко, який представляв Юлію Тимошенко в суді, зазначив, що тарифи на газ не мають економічного обґрунтування та недоцільні і тепер у правозахисників є юридична база для оскарження всіх інших постанов про встановлення ціни на газ, пише UBR.ua .

«Ми домоглися того, щоб суд визнав постанову Кабміну незаконним, протиправною і недійсною з моменту прийняття, щоб створити юридичну базу для повернення надмірно сплачених коштів в результаті дії цієї постанови», – заявив Кучеренко.

Таким чином, вважають ініціатори розгляду, всі кошти, які були сплачені українцями за період дії постанови уряду, були сплачені за недійсною ціною на газ. У той же час глава громадської організації «Київська регіональна енергетична асоціація» Олександр Трохимець уточнив, що в подальшому буде подано позов до суду про повернення українцям всіх переплачених коштів.

Втім, не всі експерти згодні з такими висновками. І вважають, що якими б не були підстави визнати нинішні тарифи незаконними, реальних правових наслідків рішення мати не буде.

«Кабмін просто подасть апеляцію і судовий спір піде на наступний круг. Однак, навіть якщо припустити, що таке рішення є остаточним, зовсім незрозуміло, що з нинішніми тарифами можна зробити. Мало того, що судді не назвали «справедливої» ціни на газ, так ще й знизити їх зараз просто неможливо. Для цього мало переписати формулу, потрібно повністю змінити систему – перерахувати бюджет, а заодно придумати, звідки черпати ресурси для обслуговування зовнішнього боргу. Адже немає ніяких сумнівів, що міжнародним кредиторам не сподобаються такі заходи. Швидше за все, історія з цим судом так і залишиться PR-акцією. А знижувати людям ціни на газ ніхто і не подумає », – розповів cпівголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.