Директор Лікарні святого Мартина розвіяв міф про “безсимптомну” ковідну пневмонію

Налякані можливістю отримати так звану «тиху» пневмонію, яка розвивається без симптомів, закарпатці часто поспішають робити рентген та КТ, навіть без високої температури та інших симптомів.

Директор Лікарні святого Мартина Євген Мешко прокоментував популярні чутки та розповів коли ж все-таки потрібно робити рентген, повідомляє Мукачево.net.

– Існує така думка, якщо є легкий або безсимптомний перебіг COVID-19, то потрібно зробити рентген, щоб не пропустити пневмонію. Я не розумію цього підходу, бо незалежно від того чи ми пропустимо пневмонію на рентгені, чи ні, тактика лікування і перебіг захворювання не зміниться, – наголошує головний лікар.

Варто розуміти різницю між бактеріальною та ковідною пневмонією.

– При бактеріальній пневмонії певний збудник (бактерія) викликає цю пневмонію, збільшує процес у легенях, розширює ураження легень. І тут важливо не втратити час і дати антибіотики, які вб’ють цю бактерію або послаблять.

А пневмонія при COVID-19 розвивається не залежно від того, чи ми приймаємо якісь препарати чи ні. І на так звані «німі» чи «безсимптомні» пневмонії ми ніяк не впливаємо, бо немає доказових противірусних препаратів, які впливають на коронавірусну інфекцію.

Рентген потрібно робити при середньому або важкому перебігу COVID-19 – коли наростає серйозна клініка, задишка, не падає температура. Тоді потрібне рентгенологічне обстеження, щоб розуміти масивність ураження легень та інтенсивність терапії, яка направлена на полегшення існуючих симптомів, – коментує Євген Мешко.

Директор лікарні також нагадує, що самостійно призначати собі рентген при легкому перебігу хвороби не потрібно, бо він нічого не дає, крім додаткового променевого навантаження на організм.